Facebook Google+ Twitter

IPN chce nakazu aresztowania byłego stalinowskiego sędziego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-12 17:10

Prokuratorzy IPN chcą wydania przez sąd nakazu tymczasowego aresztowania byłego stalinowskiego sędziego Stefana M. - poinformował rzecznik Wojskowego Sądu Okręgowego w Warszawie podpułkownik Rafał Korkus.

Sędzia Stefan M. przebywający w Szwecji jest podejrzany między innymi o bezzasadne przedłużanie aresztu wobec zastępcy dyrektora Departamentu Prasy i Informacji Delegatury Rządu na Kraj, Józefa Stemlera oraz kilkunastu żołnierzy podziemia niepodległościowego i Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie. Stefan M. zasiadał też w składach sędziowskich, które wydawały wyroki śmierci w procesach politycznych.

Podpułkownik Korkus wyjaśnia, że prokuratorzy IPN złożyli zażalenie do Wojskowego Sądu Okręgowego w Warszawie, ponieważ w sierpniu Wojskowy Sąd Garnizonowy w Warszawie nie uwzględnił wniosku o areszt.

Rzecznik Wojskowego Sądu Okręgowego wyjaśnia, że prokurator, chcąc postawić zarzuty byłemu asesorowi Stefanowi M., najpierw powinien zwrócić się do sądu dyscyplinarnego. Tego jednak prokurator IPN nie zrobił, ponieważ jak dodał podpułkownik - według prokuratora zgoda sądu dyscyplinarnego nie była potrzebna.

Zażalenie prokuratora IPN będzie rozpoznane 7 grudnia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.