Facebook Google+ Twitter

IPN o śledztwie ws gen. Sikorskiego: uporządkujemy i umorzymy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-04 08:08

Szefowa pionu śledczego katowickiego IPN ocenia, że śledztwo w sprawie śmierci generała Władysława Sikorskiego zakończy się najprawdopodobniej umorzeniem. W rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Ewa Koj wyjaśnia, że wynikiem śledztwa będzie ujawnienie i uporządkowanie wszystkich dokumentów i relacji w tej sprawie.

Rozmówczyni "Gazety" dodaje, że IPN powstał właśnie w celu wyjaśniania białych plam w polskiej historii. Według zapowiedzi Koj, Instytut sprawdzi między innymi jedną z hipotez, głoszącą, że Władysława Sikorskiego zabili Brytyjczycy. Wielka Brytania odmówiła historykom ujawnienia zasobów archiwalnych swojego wywiadu.

Dlatego też - jak zapowiada Ewa Koj - Instytut zwróci się do Brytjczyków nie o dostęp do archiwów, ale o konkretne dokumenty za pośrednictwem Ministerstwa Sprawiedliwości. Pełna rozmowa z szefową pionu śledczego katowickiego IPN w "Gazecie Wyborczej".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ja myślę, że skoro Wielka Brytania odmówiła dostępu do archiwum, to z takiego śledztwa nic nie będzie. Pozostaną tylko hipotezy i domysły.

A swoją drogą, to bardzo ciekawe, że odmawiają...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.