Facebook Google+ Twitter

IPN organizuje konkurs o Katyniu dla młodzieży

Instytut Pamięci Narodowej organizuje dla młodzieży III edycję konkursu katyńskiego. Nagrodą jest wyjazd do Katynia i Miednoje.

Jak poinformowała Marzena Kumosińska, asystent prasowy łódzkiego oddziału IPN, Instytut Pamięci Narodowej oraz Fundacja Wspólnota Pokoleń organizują dla uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych w Polsce III edycję konkursu ogólnopolskiego "Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy…" - Katyń 72 lata po zbrodni.

Zadanie konkursowe polega na stworzeniu strony z albumu poświęconej konkretnej ofierze zbrodni katyńskiej. Wymaga ono od uczestników opracowania koncepcji plastycznej pracy, ale również dużego zaangażowania w poszukiwania informacji o wybranym przez siebie bohaterze. Osoby biorące udział w dotychczasowych edycjach zbierając informacje sięgały nie tylko do opublikowanych już materiałów czy internetu. Niejednokrotnie by podnieść wartość merytoryczną i wizualną swojej pracy uczniowie odnajdywali również rodziny ofiar, wykonując tym samym niekiedy pionierską pracę w pozyskiwaniu informacji, zdjęć i pamiątek dotąd nieznanych.

Imię i nazwisko bohatera pracy konkursowej powinno znajdować się na tzw. „Liście Katyńskiej” lub „Ukraińskiej Liście Katyńskiej”, zamieszczonej pod adresem internetowym katedry polowej. Praca nie może dotyczyć osoby upamiętnionej w poprzednich edycjach konkursu.
Na prace konkursowe organizatorzy czekają do 6 lipca 2012 r. (decyduje data stempla pocztowego).

Prace konkursowe należy przesyłać na adres:
Biuro Edukacji Publicznej IPN
ul. Towarowa 28, 00-839 Warszawa z dopiskiem „


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.