Facebook Google+ Twitter

IRA we Wrocławiu

1 grudnia zespół IRA zagrał we Wrocławiu koncert w ramach swej trasy, promującej nowy album pt. "9".

Piotr Konca/IRA / Fot. Beata KulikMuzycy zjawili się w klubie na pół godziny przed koncertem. Publiczność zbierająca się na niewielkim parkiecie klubu Alibi mogła posłuchać ich rozgrzewki, zwłaszcza perkusisty Wojtka Owczarka.

Przed występem grupy nie było żadnego supportu, można się było ewentualnie pokiwać do rytmicznego reggae. Przed godziną 20 parkiet klubu zapełnił się sympatykami IRY czekającymi na zespół.

Koncert rozpoczął się dynamicznym i bardzo znanym utworem grupy, czyli piosenką "Mocny". Później IRA zagrała większość swoich najbardziej znanych utworów, przeplatając je piosenkami z nowego wydawnictwa - "To co na zawsze", "Dobry czas", "Mój Bóg".

Pomiędzy utworami Artur Gadowski opowiadał publiczności anegdoty (m.in. wspomniał o słynnym artykule "Ira zagrała w Krakowie", którego autorka najwyraźniej nie miała za wiele do czynienia z twórczością zespołu, gdyż jedną z piosenek nazwała "Dedal i Ikar", co bardzo rozbawiło członków grupy), a także prowadził dialog z fanem zespołu, który wciąż wołał w stronę frontmana "Szatan! Szatan!".

Prawdziwą gratką dla fanów okazał się utwór Led Zeppelin "Whole Lotta Love", który wykonał Piotr Konca. Z pewnością miło by było usłyszeć go na następnej płycie zespołu.

Podsumowując - zarówno muzycy, jak i publiczność, nie żałowali gardeł i energii, więc koncert udał się fantastycznie. Wokalista często chwalił wrocławską publiczność. Środkową część parkietu zdominowało kilku fanów "tańczących" pogo, błyskały flesze aparatów. Podczas "Nadziei" zapłonęły w górze zapalniczki i falowały uniesione ręce.

Po koncercie członkowie zespołu rozdawali autografy i rozmawiali z fanami w klubie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.