Facebook Google+ Twitter

Ira zagrała w Krakowie

Zespół Ira zagrał 28 listopada w krakowskim klubie Kwadrat. Grupa promuje swój nowy album zatytułowany po prostu "9". Jest to dziewiąty studyjny album Iry.

 / Fot. Katarzyna JakubowskaKoncert zespołu Ira odbył się w krakowskim klubie studenckim Kwadrat. Na frekwencję nie można było narzekać. Występ grupy poprzedził koncert zespołu Gabbeh. Jest to młody zespół, grający razem dopiero od roku. Po nim na scene wyszła długo oczekiwana Ira.

Cały koncert zaczał się ciekawym instrumetalnym intrem, dopiero potem usłyszeliśmy nuty pierwszego utworu, którym był "Mocny". Zaraz potem zagrano takie klasyki jak "Z dnia na dzień" czy "Ikar".

 / Fot. Katarzyna JakubowskaZespół dał żywiołowy, pełen pozytywnej energii występ. Mimo, iż IRA promuje swój nowy album, w setliście koncertu nie zabrakło starych, znanych przebojów, takich jak: "Dedal i Ikar", "Ona jest ze snu" czy "Nadzieja".

Pochwał dla krakowskiej publiczności od wokalisty Artura Gadowskiego nie było końca. Cały zespół tryskał humorem. Ciekawym momentem koncertu było zagranie coveru zespołu Led Zeppelin "Whole Lotta Love" zaspiewanego przez gitarzystę Piotra Konca. Wszystkich fanów zadziwił wspaniały głos, jakim obdarzony jest Piotr.

 / Fot. Katarzyna JakubowskaZespół zagrał w sumie dziewiętnaście utworów, każdy z wielką energią. Można śmiało stwierdzić, że zespół ten im starszy, tym staje się lepszy i bardziej zaskakujący. Andrzejkowy dwugodzinny koncert zakończył się ogromnym aplauzem publiczności. Panowała świetna atmosfera.

Miejmy nadzieje, że grupa niejednokrotnie zawita jeszcze do Krakowa. Z niecierpliwością czekamy na kolejne wystepy!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

świetny koncert też byłem na nim może nie ma już tej magii na ich koncertach co kiedyś ale mimo to warto na nich sie wybrac polecam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przed publikacją chyba czyta się własny tekst. Fajnie widzieć poprawę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

nie rozumiem skad to oburzenie,pomylki sie chyba kazdemu zdarzaja

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cudowny artykuł... Zdecyduj się, czy Ira zagrała w Kwadracie czy w Studiu. Przez Twój durny artykuł wprowadzasz ludzi w błąd. Dobrze, że ja tam byłam i wiem, gdzie grali i jak było. I nie przekręcaj nazwy zespołu... Bo ten, który grał sapport to 'Gabbeh', a nie 'Gabbech'. skąd Ty się wzięłaś kobieto... oby jak najmniej takich artykułów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja nie uważam żeby Ira z biegiem lat była "coraz lepsza". Moim skromnym zdaniem płyta "Ogrody", która ukazała się bodajże w 1995 roku, jest ostatnią, która oddaje rockowy, niepokorny charakter tego zespołu. Po odejściu Kuby Płucisza i Piotra Łukaszewskiego, to już nie jest ten sam zespół;(
A jeśli chodzi o koncerty, to rzeczywiście - "wymiatają";)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.