Facebook Google+ Twitter

Iraccy terroryści oddali ciała dwóch porwanych Brytyjczyków

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-22 22:33

Brytyjski rząd broni się przed zarzutami, że pozostawił własnemu losowi pięciu zakladników porwanych ponad 2 lata temu w Bagdadzie. Podczas weekendu porywacze wydali zwłoki dwóch z nich, los pozostałych trzech jest nieznany.

Cała piątka Brytyjczyków - 32-letni specjalista-informatyk Peter Moore i czterech agentów ochrony - została uprowadzona z dzielnicy rządowej Bagdadu w maju 2007 roku przez porywaczy przebranych za iracką policję.

Po niedawnym zwolnieniu z więzienia w Iraku jednego z przywódców radykalnych szyitów wydawalo się, że porywacze uwolnią zakładników. Zamiast tego wydali dwa ciała ochroniarzy.

Rodziny wszystkich pięciu porwanych opublikowały dziś oświadczenie, w którym apelują o zwolnienie pozostałych trzech zakładników, ale ojciec Petera Moora przypuścił atak na to, jak rząd w Londynie rozegrał sprawę porwania.

Graeme Moore powiedział, że minister spraw zagranicznych David Miliband jest całkiem bezużyteczny. Wcześniej i premier Gordon Brown, i minister Miliband zapewniali media, że próbowali wszelkich sposobów odzyskania zakładników.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.