Facebook Google+ Twitter

Irak: porwany Brytyjczyk popełnił samobójstwo?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-21 08:18

Porywacze pięciu brytyjskich zakładników w Iraku twierdzą, że jeden z nich popełnił samobójstwo. Brytyjczycy - ekspert komputerowy i czterej ochroniarze - zostali uprowadzeni w Bagdadzie w maju ubiegłego roku.

Około 40 mężczyzn przebranych w mundury irackiej policji dokonało porwania w biały dzień z budynku irackiego resortu finansów. W grudniu porywacze opublikowali film wideo, na którym jeden z zakładników apelował o spełnienie ich warunków i zwolnienie terrorystów uwięzionych w Wielkiej Brytanii.

Teraz - w kolejnym wideoklipie przekazanym brytyjskiej gazecie "Sunday Times" - porywacze twierdzą, że 25 maja ten sam zakładnik, zidentyfikowany tylko z imienia jako Jason, odebrał sobie życie. Kurier, który przekazał nagranie powiedział, że Jason już wcześniej dwukrotnie próbował popełnić samobójstwo.

Inny zakładnik, który pojawia się na tym samym filmie z ponownym apelem o zwolnienie muzułmańskich więźniów, twierdzi, że cierpi na zdrowiu i jest w głębokiej depresji.

Porywacze z organizacji pod nazwą Islamski Ruch Oporu Szyitów wyrażają dezaprobatę dla obojętności rządu brytyjskiego i twierdzą, że to ona popchnęła Jasona do samobójstwa, choć zakładnicy są dobrze traktowani. Brytyjski MSZ twierdzi, że od dawna negocjuje z porywaczami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.