Facebook Google+ Twitter

Iran: 3 miliony nieprawidłowo oddanych głosów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-22 08:52

Irańska Rada Strażników Konstytucji potwierdziła, że podczas wyborów doszło do nieprawidłowości. Organizacja Reporterzy bez Granic podała z kolei, że władze aresztowały 23 dziennikarzy i bloggerów.

Zwolennicy Mira Husejna Mousawiego nadal domagają się unieważnienia wyników wyborów. Teheran godzi się jedynie na ponowne przeliczenie 10 procent głosów.

Skargi na przebieg wyborów złożyło trzech z czterech kandydatów na prezydenta. Według Mohsena Rezaia w 170 miastach głosy oddało ponad 100 procent uprawnionych do głosowania. Rzecznik Rady stwierdził, że jest to nieprawda, gdyż takie przypadki odnotowano tylko w 50 miastach. W sumie nieprawidłowo oddano 3 miliony głosów i należy sprawdzić, czy ta liczba ma wpływ na wynik wyborów - powiedział rzecznik.

Od czasu ogłoszenia zwycięstwa prezydenta Ahmadineżada w Teheranie wybuchają zamieszki. Opozycjoniści domagają się unieważnienia wyników głosowania, władza się na to nie godzi. W sobotnich starciach zginęło kilkanaście osób, setki zostały ranne. 450 Iranczyków trafiło do aresztu, w tym 23 dziennikarzy i bloggerów. Wśród nich jest kanadyjski dziennikarz, który pracuje w Iranie od 10 lat.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.