Facebook Google+ Twitter

Iran: Amerykańska dziennikarka przerwała głodówkę

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-06 16:01

Amerykańska dziennikarka skazana przez irański sąd na 8 lat więzienia za rzekome szpiegostwo przerwała głodówkę. Roxana Saberi strajk głodowy prowadziła dwa tygodnie. W przyszłym tygodniu sąd w Teheranie ma rozpatrzyć jej odwołanie od wyroku.

Dziennikarka przez dwa tygodnie nie jadła i piła tylko słodzoną wodę. Na początku tygodnia trafiła do szpitala. Przerwała protest po tym, jak sąd wyznaczył termin rozpatrzenia jej apelacji.

31-letnia Roxana Saberi ma podwójne irańsko-amerykańskie obywatelstwo. Przez 6 lat pracowała w Iranie dla zachodnich mediów, ale przez ostatnie miesiące nie miała ważnej akredytacji prasowej. Wówczas została oskarżona o szpiegostwo i skazana na 8 lat więzienia.

To nie pierwszy przypadek oskarżenia amerykańskich obywateli irańskiego pochodzenia o szpiegostwo. W zeszłym roku Teheran przetrzymywał w więzieniach kilka osób. Zostały one jednak wypuszczone po kilku miesiącach.

Stany Zjednoczone stwierdziły, że są rozczarowane wyrokiem i zapowiedziały, że zrobią wszystko, aby doprowadzić do uwolnienia Saberi.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.