Facebook Google+ Twitter

Iran do USA: Nie wtrącajcie się

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-16 16:32

Przewodniczący irańskiego parlamentu zaapelował do Stanów Zjednoczonych i krajów europejskich, aby nie wtrącały się w sprawy wewnętrzne Iranu. Amerykańskie władze oraz rządy niektórych krajów europejskich wyraziły zaniepokojenie z powodu sytuacji, związanej z wyborami prezydenckimi w Iranie.

"Nie ma potrzeby, aby Amerykanie martwili się o Iran i wybory w tym kraju" - oświadczył przewodniczący parlamentu Ali Laridżani. W jego opinii Stany Zjednoczone powinny zająć się raczej rozwiązywaniem własnych problemów, związanych z polityką i kwestiami bezpieczeństwa.

Ali Laridżani dodał, że również reakcja krajów europejskich na wynik wyborów w Iranie była "zbyt pochopna". Z kolei MSZ tego kraju wezwał czeskiego przedstawiciela Unii Europejskiej. Resort zaprotestował przeciwko "interwencyjnym i obraźliwym" - w jego opini - oświadczeniom Wspólnoty na temat wyborów w Iranie.

Oświadczenie unijnych ministrów wzywa Teheran do zweryfikowania wyników wyborów prezydenckich. Zwraca uwagę na wiele zastrzeżeń co do przebiegu głosowania wyrażanych przez kandydatów startujących w wyborach. „Irańskie władze powinny rozpocząć dochodzenie i wyjaśnić wszelkie wątpliwości" - napisali unijni ministrowie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.