Facebook Google+ Twitter

Iran: Jeden z kandydatów wycofuje skargę

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-24 08:03

Jeden z kandydatów w wyborach prezydenckich w Iranie, Mohsen Rezaei wycofał skargę, którą złożył wcześniej do Rady Strażników. - informuje irańska telewizja Press TV. Na polityka zagłosowało niespełna 2 procent uprawnionych.

W oficjalnym liście do sekretarza Rady Rezaei podkreślił, że obecna sytuacja społeczna i bezpieczeństwo w kraju weszły w bardzo delikatny moment, który jest znacznie istotniejszy, niż same wybory. Jego zdaniem ogromne zaangażowanie Irańczyków w protesty to przykład "religijnej demokracji". Podkreślił, że wciąż podtrzymuje swoje zarzuty dotyczące nieprawidłowości podczas głosowania, ale wycofuje skargę z powodu "braku czasu".

Wczoraj Rada Strażników Konstytucji nie zgodziła się na anulowanie wyników głosowania. Skargi na przebieg głosowania złożyli w zeszłym tygodniu trzej kandydaci na prezydenta. Dwóch wnioskowało o unieważnienie wyników. Teheran zgodził się jedynie na ponowne przeliczenie 10 procent głosów.

Według Rady, podczas wyborów nie doszło do większych nieprawidłowości. Jej rzecznik wczoraj przyznał, że w 50 miastach głosy oddało ponad 100 procent uprawnionych do głosowania. Dodał jednak, że choć w sumie nieprawidłowo oddano 3 miliony głosów, ta liczba nie będzie miała wpływu na wynik wyborów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.