Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

40435 miejsce

Iran: nowa broń zagrozi amerykańskiej flocie? Zobacz film!

W obecności ministra obrony narodowej Iranu, w porcie Bandar Abbas zaprezentowano wczoraj możliwości nowej broni, która może zagrozić jednostkom amerykańskiej V Floty operującej na wodach Zatoki Perskiej.

 / Fot. Mass Communication Specialist Seaman Matthew J. Haran/public domain/WikiCommonsZaprojektowany i zbudowany w Iranie poduszkowiec, zdolny do wystrzeliwania pocisków rakietowych i samolotów bezzałogowych, ma być odpowiedzią Iranu na amerykańską obecność w Zatoce Perskiej.

Istnienie Tondaru (pioruna) - jak nazwano irańską maszynę - zostało ujawnione wczoraj, podczas oficjalnej ceremonii w portowym mieście Bandar Abbas leżącym w południowym Iranie, nad cieśniną Ormuz. Wydarzenie to zbiegło się w czasie z trwającymi od kilku dni, zakrojonymi na ogromną skalę, manewrami irańskiej armii.

Czytaj też: "Ambasador śmierci" - tajna broń Iranu


- Masowa produkcja tego poduszkowca znacznie zwiększy zdolności operacyjne Marynarki Wojennej Islamskiej Republiki Iranu - powiedział minister obrony Iranu, gen. Ahmad Vahidi, cytowany przez irańską telewizję państwową.

Zgodnie z oficjalnie dostępnymi danymi dotyczącymi możliwości i przeznaczenia irańskiego Pioruna, może on być użyty do "patrolowania wybrzeża, ofensywnego rekonesansu, transportu wojskowego i misji ratowniczych".

Sprawdź możliwości Pioruna, obejrzyj film na kolejnej stronie --->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.