Facebook Google+ Twitter

Iran oskarża Wielką Brytanię o atak na Strażników Rewolucji

W zamachu bombowym w południowo-wschodnim Iranie zginęły co najmniej 22 osoby, w tym 5 generałów elitarnej jednostki armii Straży Rewolucji. Jest to najpoważniejszy od lat atak na policję religijną w Iranie.

http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Ir%C3%A1n-pah%C3%BDl-obr%C3%A1zek.png / Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/db/Ir%C3%A1n-pah%C3%BDl-obr%C3%A1zek.png Do samobójczego zamachu doszło w prowincji Sistan-Baluchestan przy granicy z Pakistanem. - W tym akcie terroryzmu zginęli: generał Nur-Ali Szusztari, zastępca dowódcy sił lądowych Straży Rewolucji, generał Mohammad-Zadeh, dowódca Straży Rewolucji w prowincji Sistan-Baluchestan, dowódca Straży w mieście Iranszahr, oraz dowódca jednostki Amin al-Momenin - informuje agencja Fars. To samo źródło mówi o kolejnych 40 rannych w wyniku ataku. Celem przyjazdu wysoko postawionych dowódców Irańskiej armii było spotkanie z przywódcami lokalnych społeczności, którzy również mogli ucierpieć w zamachu.


Marszałek irańskiego parlamentu, Ali Laridżani w telewizyjnym wystąpieniu potwierdził fakt przeprowadzenia zamachu.

Jak podaje onet.pl, do zamachu przyznała się sunnicka organizacja Jundallah (Dżund'Allah), w przeszłości wielokrotnie oskarżana o działalność terrorystyczną. Portal przekazuje również informację o oskarżeniach Iranu wobec Wielkiej Brytanii. "Irańska telewizja państwowa podała, powołując się na dobrze poinformowane źródła, że Wielka Brytania jest bezpośrednio zamieszana w niedzielny zamach w Iranie, w którym zginęli wyżsi rangą dowódcy elitarnych sił Strażników Rewolucji" - możemy przeczytać na stronach onet.pl. Strona brytyjska na razie nie komentuje sprawy.

Źródła:
gazeta.pl
Onet

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Tajemnicze Dżund'Allah i globalny arogant w natarciu;
ciekawa koalicja;]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.