Facebook Google+ Twitter

Iran otwiera się na turystów. Starożytne Persepolis przyciągnie odwiedzających? (wideo)

Iran chce otworzyć się na turystów. Stolicę dawnej Persji, Persepolis, odwiedza co roku kilkadziesiąt tysięcy turystów. Władze Iranu inwestują w infrastrukturę, by przyciągnąć znacznie więcej odwiedzających.

 / Fot. By The original uploader was Marmoulak at English Wikipedia (Transferred from en.wikipedia to Commons.) [CC BY-SA 2.5 (http://creativecommons.org/liceIran. Irański rząd planuje bardziej otworzyć się na turystów. Od pewnego czasu w Iranie coraz więcej inwestuje się w hotele, drogi czy lotniska. Irańczycy zdają sobie jednak sprawę z tego, że potencjalnych turystów odstrasza napięcie między Teheranem a Zachodem - głównie z powodu irańskiego programu nuklearnego. Wierzą jednak, że porozumienie w tej sprawie - które może zostać podpisane lada dzień - spowoduje zniesienie sankcji, a to zapewni napływ turystów. W ciągu 10 lat Irańczycy chcą zarobić 30 miliardów dolarów.

Czytaj także: "Po Woli do Woli". Poznaj dziedzictwo kulturowe zachodniej Warszawy. Pobierz specjalną mapęCNN Newsource/x-news

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Nietrudno zauważyć że uwaga Europy i USA skoncentrowana jest obecnie na Irranie, Turcji i oczywiście Grecji. Codziennie docieraja informacje potwierdzające to.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Robercie tez obserwuje odwracanie sojuszy, nagle zapala się zieone światło dla wpływów banderowców na Ukrainie, którzy w podzięce rządaja zwrotu Przemyśla. Ale w tym wszystkim co sie dzieje widze jakies iskry normalności w Polsce , Turcji. Oby gdzies jeszcze nie pekla stabilnośc Europy - Turcja i Polska maja po temu warunki i atuty do wspólpracy także. Niestabilna Ukraina to okazja do zbudowania rurociagu europejsko - azerbejdzańskiego przez stabilniejsze kraje Bliskiego Wschodu. I oby wzdluż dawnego szlaku jedwabnego rosły także autostrady, koleje szybkiego ruchu jednym słowem gospodarcza i turystyczna alternatywa dla zdestabilizowanych dalej na południe krajów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To prawda Rosja to wróg numer jeden przynajmniej w programach Moniki Olejnik, która jeszcze kilka miesięcy temu zmuszała Polaków do składania kwiatów na grobach czerwonoarmistów- wyzwolicieli.
Sojusze się odwróciły teraz Iran może nawet będzie zachęcany do rozwoju programu wzbogacania uranu i tym samym posiadania własnej bomby atomowej. Mało kto zadaje pytanie co stanie się z parapetowym państwem na ziemiach palestyńskich. Czyżby los Izraela w obliczu rosnącej siły wrogich państw ościennych przestał kogokolwiek interesować ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Irna to teraz mniejsze zło niż Rosja i Państwo Islamskie razem wzięte. Dobrze byłoby poznać piękno perskiej poezji (w clipie jest wzmianka) oraz ten piękny kraj.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z kraju należącego do imperium wszelkiego zła, Iran zakwalifikował się do elitarnej grupy państw zarabiającej na turystyce!
Co się takiego stało w polityce międzynarodowej przez ostatnie miesiące, że nastąpiła cudowna przemiana ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.