Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

76974 miejsce

Iran otwiera się na turystów. Starożytne Persepolis przyciągnie odwiedzających? (wideo)

Iran chce otworzyć się na turystów. Stolicę dawnej Persji, Persepolis, odwiedza co roku kilkadziesiąt tysięcy turystów. Władze Iranu inwestują w infrastrukturę, by przyciągnąć znacznie więcej odwiedzających.

 / Fot. By The original uploader was Marmoulak at English Wikipedia (Transferred from en.wikipedia to Commons.) [CC BY-SA 2.5 (http://creativecommons.org/liceIran. Irański rząd planuje bardziej otworzyć się na turystów. Od pewnego czasu w Iranie coraz więcej inwestuje się w hotele, drogi czy lotniska. Irańczycy zdają sobie jednak sprawę z tego, że potencjalnych turystów odstrasza napięcie między Teheranem a Zachodem - głównie z powodu irańskiego programu nuklearnego. Wierzą jednak, że porozumienie w tej sprawie - które może zostać podpisane lada dzień - spowoduje zniesienie sankcji, a to zapewni napływ turystów. W ciągu 10 lat Irańczycy chcą zarobić 30 miliardów dolarów.

Czytaj także: "Po Woli do Woli". Poznaj dziedzictwo kulturowe zachodniej Warszawy. Pobierz specjalną mapęCNN Newsource/x-news

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Nietrudno zauważyć że uwaga Europy i USA skoncentrowana jest obecnie na Irranie, Turcji i oczywiście Grecji. Codziennie docieraja informacje potwierdzające to.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Robercie tez obserwuje odwracanie sojuszy, nagle zapala się zieone światło dla wpływów banderowców na Ukrainie, którzy w podzięce rządaja zwrotu Przemyśla. Ale w tym wszystkim co sie dzieje widze jakies iskry normalności w Polsce , Turcji. Oby gdzies jeszcze nie pekla stabilnośc Europy - Turcja i Polska maja po temu warunki i atuty do wspólpracy także. Niestabilna Ukraina to okazja do zbudowania rurociagu europejsko - azerbejdzańskiego przez stabilniejsze kraje Bliskiego Wschodu. I oby wzdluż dawnego szlaku jedwabnego rosły także autostrady, koleje szybkiego ruchu jednym słowem gospodarcza i turystyczna alternatywa dla zdestabilizowanych dalej na południe krajów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To prawda Rosja to wróg numer jeden przynajmniej w programach Moniki Olejnik, która jeszcze kilka miesięcy temu zmuszała Polaków do składania kwiatów na grobach czerwonoarmistów- wyzwolicieli.
Sojusze się odwróciły teraz Iran może nawet będzie zachęcany do rozwoju programu wzbogacania uranu i tym samym posiadania własnej bomby atomowej. Mało kto zadaje pytanie co stanie się z parapetowym państwem na ziemiach palestyńskich. Czyżby los Izraela w obliczu rosnącej siły wrogich państw ościennych przestał kogokolwiek interesować ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Irna to teraz mniejsze zło niż Rosja i Państwo Islamskie razem wzięte. Dobrze byłoby poznać piękno perskiej poezji (w clipie jest wzmianka) oraz ten piękny kraj.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z kraju należącego do imperium wszelkiego zła, Iran zakwalifikował się do elitarnej grupy państw zarabiającej na turystyce!
Co się takiego stało w polityce międzynarodowej przez ostatnie miesiące, że nastąpiła cudowna przemiana ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.