Facebook Google+ Twitter

Iran przechwycił bezzałogowy samolot

Agencje podały, za oświadczeniem władz Iranu, że służby lotnicze tego kraju przejęły wrogi, bezzałogowy samolot. Miało to miejsce w przestrzeni powietrznej południowego Iranu.

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Underground_facility_detection_and_characterization.tiff; Wikipedia / Fot. DARPA Strategic Plan (2009).pdfWładze Iranu twierdzą, że siłom radiolokacyjnym udało się przejąć system nawigacyjny samolotu i bezpiecznie sprowadzić go na własne lotnisko. Iran nie poinformował czyj samolot został przejęty.
Zdarzenie miało miejsce w czasie manewrów lotnictwa irańskiego, na południu kraju.

Półtora roku wcześniej podobne zdarzenie miało miejsce w pobliżu z granicą Afganistanu. Władze Iranu nie uwzględniły wówczas prośby prezydenta USA Baracka Obamy o zwrot drona.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:RQ-170_Sentinel_impression_3-view.png; Wikipedia / Fot. Transferred from en.wikipedia; transfer was stated to be made by User:Marcus Aurelius Antoninus.Władze Iranu twierdzą, że posiadają już kilka zdobytych samolotów bezzałogowych, w tym najbardziej zaawansowany: RQ-170 Sentinel.

W Waszyngtonie nie potwierdzono wiadomości.
źródła:
http://edition.cnn.com/2013/02/23/world/meast/iran-drone/index.html
http://polish.ruvr.ru/2013_02_24/Iran-przechwycil-wrogi-samolot-bezzalogowy/
http://www.washingtonpost.com/world/middle_east/iran-claims-it-captured-a-foreign-drone-during-military-exercise/2013/02/23/2edf30e0-7de8-11e2-9073-e9dda4ac6a66_story.html

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Negocjacje z Iranem trwają - tym razem w Kazachstanie ( http://www.instytutobywatelski.pl/13611/komentarze/iran-nie-chce-teraz-negocjowac). Lecz nasza telewizyjna wiedza jest mocno i jednostronnie ukierunkowywana!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy tego typu akcje poprawiają bezpieczeństwo międzynarodowe?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale Panowie, nie musimy ord razu celować w Iran z broni jądrowej. Jest tyle innych skutecznych metod. Największy problem ma Izrael i to rząd tego kraju się tym zajmuje w pierwszej kolejności. I to skutecznie - pamiętacie jak Izrael przeprowadził skuteczny cyberatak na infrastrukturę krytyczną Iranu i irańskie instalacje nuklearne? Bez ofiar w ludziach, po cichu, oto oblicze wojny XXI wieku

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Obym był fałszywym prorokiem!"

Amen...

Komentarz został ukrytyrozwiń

To ważna wiadomość. Jednak zdobycie kilku sztuk wysoko rozwiniętej technicznie broni nie oznacza jeszcze automatycznie jej skopiowania. Gdyby jednak... Przyspieszy to decyzję o użyciu broni jądrowej przeciw ajatollahom i ich ludowi. Obym był fałszywym prorokiem!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.