Facebook Google+ Twitter

Iran: Starcia opozycji z policją

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-26 18:32

Ponad 50-osobowa grupa ludzi przerwała przemówienie byłego prezydenta Iranu Mohammada Chatamiego. Uzbrojeni w pałki, łańcuchy i gaz pieprzowy radykalni zwolennicy obecnego rządu rozpętali awanturę w meczecie, gdzie zaplanowano wystąpienie.

Uznawany za reformistę Chatami miał przemawiać w Teheranie w związku z rozpoczętym niedawno szyickim świętem - Aszurą. Atmosfera przed jego wystąpieniem była od początku bardzo napięta.

Irańska policja po raz kolejny starła się bowiem z protestującymi w stolicy kraju zwolennikami opozycji. Zamieszki wybuchły właśnie niedaleko meczetu Dżamaran, w którym pojawił się Mohammad Chatami.

Fala protestów wezbrała w Iranie kilka dni temu na wieść o śmierci sprzyjającego reformatorom ajatollaha Montazeriego. Do świętego miasta szyitów Kom, gdzie zmarł duchowny, przybyło kilkaset tysięcy osób. Uroczystości pogrzebowe przekształciły się jednak w zamieszki. Dziś przemoc pojawiła się na ulicach Teheranu. Rano policja rozpędziła około 300 osób, które próbowały zebrać się na jednym z placów miasta.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.