Facebook Google+ Twitter

Iran: ukarzemy internetowych podżegaczy

Irańska Gwardia Rewolucyjna wydała dziś oświadczenie, w którym zapowiedziała że wytropi i ukarze osoby, które podsycają niepokoje w kraju.

Zamieszki w Iranie / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Riots_following_Iranian_presidential_election,_2009.jpg"W najbliższym czasie szczegółowo poinformujemy opinię publiczną o destrukcyjnej działalności internetowych sieci. Chcemy ostrzec wszystkie osoby, które używają cyberprzestrzeni do podsycania zamieszek i tworzenia nieprawdziwych plotek, że w najbliższym czasie podjęta zostanie przeciwko nim akcja, a kary jakie zostaną wymierzone, będą niezwykle surowe" - czytamy w oświadczeniu przesłanym przez irańską Gwardię Rewolucyjną, do Agencji Prasowej Republiki Islamskiej.

To piąty dzień protestów w Iranie. Demonstrujący negują wyniki zeszłotygodniowych wyborów prezydenckich. Irańskie władze uniemożliwiają pracę zagranicznym dziennikarzom. Jedynym, różnym od oficjalnego - irańskiego, źródłem informacji są doniesienia, zdjęcie i wideo internautów umieszczane w portalach Twitter i Facebook.

Wczoraj, w związku z blokadą informacyjną zastosowaną przez władze w Teheranie, amerykańskie władze wezwały właściciela Twittera - internetowego serwisu społecznościowego - do wstrzymania decyzji o jego czasowym wyłączeniu (w związku z pracami konserwacyjnymi na serwerach - przyp. red.), aby pozwolić Irańczykom na komunikowanie się.

Czytaj więcej na temat:

Twitterowa rewolucja i strzały na ulicach Teheranu
Władze Iranu ponownie przeliczą głosy
Wyniki w Iranie mogły być prawdziwe
Iran do USA: Nie wtrącajcie się
USA: Twitter potrzebny Irańczykom


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

i pomyśleć że żyjemy w "wolnym świecie" Boże jak daleko niektórym do tego wolnego świata - z tej perspektywy powinniśmy szanować to co mamy - "wolność kocham i szanuje wolności oddać nie umiem"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.