Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14003 miejsce

Iran wybudował latający spodek

Zeszłej wiosny Iran zaskoczył świat przedstawiając swój nietypowy wynalazek. Latająca łódź zaopatrzona w kamery do obserwacji nie była jednak niczym zaskakującym w porównaniu z najnowszym dziełem Irańczyków - latającym spodkiem.

 / Fot. btjorge/ SXC.hu/ Royality freeJak podaje irańska agencja Fars News Service latający statek to bezzałogowy pojazd wyposażony w autopilota oraz GPS najnowszej generacji. Najnowsze dzieło Iranu, o wdzięcznej nazwie Zohal, jak głosi oficjalna wersja, ma przede wszystkim służyć do monitorowania otoczenia. Zaopatrzony w kilka aparatów o rozdzielczości 10 megapikseli każdy, latający "talerz" może robić zdjęcia oraz wysyłać je do specjalnie przygotowanych naziemnych baz. Zohal może latać zarówno w zamkniętych pomieszczeniach jak i na zewnątrz.

Niestety, zdalnie sterowany pojazd nie został sfotografowany. Co prawda Irańska Agencja Prasowa dodała do informacji zdjęcie, jednak jak podejrzewa Agencja SUAS News na zdjęciu widnieje jedynie kadr z amerykańskiego filmu z lat 50.

Irańskiemu wynalazkowi o dość osobliwym wyglądzie technologicznie daleko do latającego spodka. Bezzałogowy samolot, znany szerzej pod nazwą UAV (Unmanned Aerial Vehicle), jedynie wyglądem przypomina talerz UFO znany z filmów science-fiction. Wskazywać może na to fakt, że pojazd wyposażony jest w swego rodzaju śmigło. Wirnik wypycha powietrze w kierunku ziemi, a to pozwala na powolny ruch maszyny. Dzięki temu statek podczas lotu przypomina pojazd kosmiczny.

Iran, poza latającą łodzią i spodkiem UFO, ma na swoim koncie także kilka innych osiągnięć technologicznych. W roku 2010 wystrzelono w przestrzeń kosmiczną kilka żółwi, a naukowcy zaprezentowali tańczącego robota o imieniu Surena-2.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Tomasz Petry - dr Mahmud Ahmadineżad został wybrany w demokratycznych wyborach burmistrzem Teheranu a potem prezydentem Republiki Iranu, nie rozpętał żadnej wojny, nie zaatakował żadnego kraju, podczas gdy w ostatnich latach Zachód dokonał ataków na kilka suwerennych krajów (w czym przoduje USA i Izrael), Ahmadineżad otworzył Iran dla współpracy z MAEA i ONZ, przyjmując ich obserwatorów (którzy dodatkowo wystawili pozytywne oceny Iranowi), Ahmadineżad nawet nigdy nie nawoływał do jakiejkolwiek przemocy (podczas gdy Zachód robi to nawet dziś odnośnie Libii). Więc trzeba mieć spaczony pogląd na świat aby nazywać tego człowieka - który rozwija swój kraj naukowo, gospodarczo i technologicznie - "fanatykiem i psychopatą". Takie spaczenie to zapewne wynik oddziaływania zachodniej propagandy - http://www.youtube.com/watch?v=m_kphgiyZlY

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Tomaszu, czy każdy kto kocha swój naród jest u pana psychopatą?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc
  • Gerard Stenc
  • 24.03.2011 08:00

Mam wrażenie ,że Europa posiada kilku psycho....po atakach na Libię.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety, przywódca Iranu jest nieobliczalny. To fanatyk i psychopata. jego polityka zmierza do konfrontacji, do której w końcu musi dojść. Odnoszę wrażenie, że Stany Zjednoczone czyja przed nim respekt.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.