Facebook Google+ Twitter

Iran wyśle statek z rakietami dla Gazy. Izrael go zatopi?

Konflikty zbrojne między Palestyną i Izraelem ciągną się od kilkudziesięciu lat i nie widać ich końca. Tylko w tym roku wybuchały kilka razy.

 / Fot. EPA/DEFENSE MINISTRYNie opadł jeszcze kurz po "zatargu" militarnym Palestyny z Izraelem, a już zaczyna pachnieć prochem. Czy świeżo zakończony kilkudniowy konflikt zbrojny zostanie wznowiony? Na to się zanosi. Iran właśnie przygotowuje wielki transport rakiet dla Palestyny. Trwa ich załadunek w irańskim porcie Bandar Abbas. Wykrył to izraelski satelita szpiegowski. "Zatopimy go, gdy tylko pojawi się na horyzoncie" - zapowiada Izrael.

Według brytyjskiego dziennika "Sunday Times", statek irański ciągle jeszcze stoi przy nabrzeżu. Z wywiadu Izraelczyków wynika, że po tym, jak wyruszy z portu, ma opłynąć Półwysep Arabski, a w pobliżu wybrzeży Erytrei spotka się ze stacjonującymi tam okrętami irańskiej marynarki wojennej. Dalej okręty te będą go eskortować w trakcie rejsu na Morzu Czerwonym. Statek ma dotrzeć do Egiptu. Tam, transport rakietowy zostanie przeładowany i przerzucony do Strefy Gazy.

Satelita izraelski dokładnie zarejestrował, co jest na pokładzie irańskiego statku. Są to rakiety typu Fajr-5, którymi ostatnio radykalny Hamas rządzący w Strefie Gazy, ostrzeliwał Izrael. Rakiety te mają ponad 70 km zasięgu, a kilka z nich doleciało pod Tel Awiw - czytamy w serwisie Wyborcza.pl.

Wojujący Hamas, dzięki dostawie rakiet z Iranu, chce uzupełnić powstałe braki w arsenale. Rakiety Fajr-5, po dotarciu do Egiptu, mają być rozmontowane na części. Następnie podziemnymi tunelami będą w częściach przemycane do Strefy Gazy. Przywódcy rządzącego Hamasu, oficjalnie podziękowali już władzom irańskim za przekazaną broń i pieniądze. "Nie mamy wyjścia, jak tylko kontynuować zbrojenia, w każdy sposób. Spodziewamy się, że Iran wesprze nas jeszcze mocniej" - powiedział korespondentom jeden z przywódców organizacji Hamas.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.