Facebook Google+ Twitter

Iran zaprezentował "ambasadora śmierci" - nowy, bezzałogowy bombowiec

W niedzielę podczas dnia przemysłu obronnego w Iranie, zaprezentowany został pierwszy bezzałogowy bombowiec dalekiego zasięgu. Prezydent Ahmadineżad nazwał go "ambasadorem śmierci", który będzie użyty przeciwko wrogom Iranu.

Mahmud Ahmadineżad - wikipedia.org / Fot. wikipediaIran pokazuje swoją siłę całemu światu, a przede wszystkim Izraelowi i USA. Relację z uroczystej prezentacji z udziałem prezydenta Mahmuda Ahmadineżada pokazała państwowa telewizja.

Irański przywódca powiedział, że nowa irańska maszyna to "ambasador śmierci przeciwko wrogom ludzkości, ale także posłaniec pokoju i przyjaźni".

Podkreślił również, że program budowy urządzeń militarnych zapewniających Iranowi samodzielnośc i niezależnośc rozwija się i będzie kontynuowany "do czasu aż wszyscy przeciwnicy Iranu stracą nadzieję, że kiedykolwiek uda im się zaatakowac naród irański".

- Nasz przemysł zbrojeniowy powinien zapewnić armii możliwośc odcięcia rąk wrogom, zanim podejmą jakiekolwiek działania - dodał Ahmadineżad.

Minister obrony Ahmad Wahidi powiedział zaś, że Iran już osiągnął samowystarczalność w produkcji broni i mógłby ją obecnie eksportować nawet do ponad 50 krajów świata.

Nowy samolot nazwany "Karrar" mający cztery metry długości to pierwsza tego rodzaju maszyna zbudowana w kraju. Przenieść może cztery pociski rakietowe, a jego zasięg to aż 1000 km.

W piątek Iran przeprowadził z kolei udaną próbę nowej rakiety ziemia-ziemia Qiam 1. Pociski tego typu mają się znaleźc w irańskim arsenale obok dotychczas produkowanych rakiet o zasięgu wystarczającym do uderzenia w Izrael.

Iran od końca lat 80. buduje własne, lekkie bezzałogowe samoloty zwiadowcze. Od 1992 roku wyprodukował własne czołgi, transportery opancerzone i myśliwiec. Program rozwoju
zbrojeń Teheran rozpoczął podczas wojny z Irakiem w latach 1980-82, by zniwelować skutki nałożonego przez USA embarga na dostawy broni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.