Facebook Google+ Twitter

Iran zbojkotuje uroczystość rozdania Oscarów w przyszłym roku

Irański minister kultury zapowiedział w poniedziałek, że zbojkotuje uroczystość rozdania Oscarów w 2013 roku. Powodem planowanego ataku jest obraza Mahometa w filmie "Niewinność muzułmanów".

 / Fot. fot. EPAW poniedziałek irański minister kultury Mohammad Hosejni ogłosił,
że w przyszłorocznej uroczystości rozdania nagród filmowych Iran nie weźmie udziału, mimo że jury wytypowało już irańskiego kandydata do Oscara. Co więcej Hosejni zapowiedział bojkot ceremonii, do którego zamierza zachęcić również inne kraje muzułmańskie. Powodem jest amerykański film nominowany do nagrody pod tytułem Niewinność muzułmanów, w którym jak twierdzi minister doszło
do obrazy Mahometa i islamu. Według środowisk muzułmańskich amerykański film to "obraza, której nie można tolerować" - informuje wp.pl.

Film Niewinność muzułmanów wywołał w części krajów islamskich zamieszki. Najbardziej krwawy atak zorganizowany przez ugrupowanie dżihadystyczne odbył się w piątek na granicy izraelsko-egipskiej. Dotychczas zginęło kilkadziesiąt osób, w tym ambasador USA w Libii.

Islamiści nie widzą w tym nic złego, wręcz przeciwnie usprawiedliwiają swoje agresywne zachowanie. Na jednym z portali islamskich pojawił się komunikat: "Obrona honoru proroka jest jednym z naszych zadań (...), nasi bracia z Ansar Jerusalem z determinacją chwycili za broń, żeby dać nauczkę Żydom za ich nienawistne działania".

Głos w tej sprawie zabrał także Barack Obama. Prezydent Stanów Zjednoczonych twierdzi, że żadne treści "nie usprawiedliwiają bezmyślnej przemocy".

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.