Facebook Google+ Twitter

Irańczycy skazani na pół roku więzienia i 91 batów za teledysk do piosenki "Happy"

Sześcioro Irańczyków za nakręcenie swojej wersji teledysku do piosenki "Happy" Pharrella Williamsa została skazana na pół roku więzienia i 91 batów w zawieszeniu. Władze uznały, że teledysk jest "nieczysty" i "wulgarny".

 / Fot. youtube/print screenTeledysk na którym sześcioro młodych Irańczyków tańczy na dachach i podwórkach Teheranu, został opublikowany na YouTube w maju tego roku i ma już prawie 2 miliony wyświetleń.

Gdy teledysk pojawił się w sieci, młodzi ludzie zostali aresztowani i zmuszeni do pokajania się w państwowej telewizji. Irańskie władze stwierdziły, że teledysk jest wulgarny i godzi w "publiczną czystość". Nie spodobało im się również to, że kobiety występujące w wideoklipie nie mają zakrytych włosów, tak jak nakazuje prawo islamskie - czytamy w tvn24.

Za zagranie w wideoklipie "Happy" sąd w Teheranie skazał młodych ludzi na pół roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Reżysera klipu sąd potraktował surowiej. Dostał rok więzienia. Dodatkowo, sąd wymierzył karę 91 batów, które otrzymają, jeśli któreś z nich złamie ponownie prawo.Zobacz także: Pharrel Williams odwołuje swój koncert w Warszawie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.