Facebook Google+ Twitter

Iranka powieszona za morderstwo, którego nie popełniła?

22-letnia Delara Darabi została powieszona, chociaż władze same niedawno nakazały wstrzymanie wyroku na 2 miesiące. O nagłej zmianie decyzji nie poinformowały nawet jej adwokata, co jest niezgodne z tamtejszym prawem.

Dalera Darabi / Fot. Screen ze strony http://wyborcza.pl/3292000,75477,6562720.html?back=/gazetawyborcza/1,75477,6563181,iran_zabil_delare_darabi.htmlW wieku 17 lat Darabi wraz z chłopakiem Amirem wzięła udział w napadzie na dom jego ciotki. Najprawdopodobniej w wyniku szamotaniny chłopak pchnął ciotkę nożem. Mimo to dziewczyna początkowo przyznała się do morderstwa, gdyż liczyła, że jako niepełnoletnia kobieta zostanie łagodnie osądzona. Amir, którego kochała, za to przestępstwo zostałby na pewno powieszony. Bardzo szybko jednak zmieniła swoje zeznania. Ponadto rany wyraźnie wskazują, że kobietę zamordowała silna, praworęczna osoba. Darabi jest leworęczna, a na na zdjęciu widać, że jest raczej drobną osobą. Amira skazano na 10 lat za współudział.

Delera w więzieniu próbowała się zabić. W jej sprawie interweniowała Amnesty International. Niestety, bezskutecznie. Hassiba Hadż Sahraoui, wiceszef Amnesty International na Środkowy Wschód i Afrykę Północną stwierdziła, że wyrok wykonano po cichu, gdyż obawiano się lokalnych i międzynarodowych protestów.Źródło:
Wyborcza.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Miało być "Szebo" - przepraszam:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szabo, żal dziewczyny, przepłaciła życiem źle ulokowane uczucie, ale jakoś w tym wszystkim umknęła prawdziwa ofiara - zamordowana ciotka...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 02.05.2009 09:26

Tragedia. Czy dlatego ją skazano, że skoro trzeba ukarać mordercę, to niech zawiśnie kobieta?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.