Facebook Google+ Twitter

Irański serial o Holokauście

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2007-09-10 21:39

Jak podaje "Der Spiegel", w każdy poniedziałkowy wieczór tysiące Irańczyków mogą zobaczyć w telewizji kolejny odcinek serialu "Szerokość: Zero stopni" poruszającego problem Holokaustu.

"Szerokość: Zero Stopni" / Fot. oficjalny plakat serialuFilm opowiada o młodym Irańczyku Habibie, który na krótko przed rozpoczęciem II wojny światowej wyjeżdża do Paryża, by studiować filozofię i tam zakochuje się w Żydówce, Sarze. Wkrótce stolicę Francji zajmują Niemcy i rodzinie Sary grozi poważne niebezpieczeństwo. Habib zdobywa dla nich irańskie paszporty i razem wyjeżdżają do Teheranu.

Serial wzbudza kontrowersje w Iranie, ponieważ dotychczas oficjalnie negowano tam Holokaust. Ukazuje też rozbawione i roztańczone życie Teheranu, włącznie z szaloną zabawą w nocnych klubach, co także - przez obecny reżim - jest zakazane. Wydawać by się mogło, że Iran zmienił swoją politykę w stosunku do Izraela, ale w rzeczywistości jest inaczej.

W następnych odcinkach żydowscy syjoniści kolaborują z Hitlerem, by spełnić swoje marzenie o państwie żydowskim i z zimną krwią mordują swoich współbraci, przeciwnych tym syjonistycznym ambicjom. W samym Iranie, z rąk syjonistów, ginie rabin, który przeciwstawia się emigracji Żydów do Palestyny.

- Większość ofiar nazizmu była przeciwna okupacji Palestyny - mówi reżyser Hassan Fathi - Ten film ma się przyczynić do dialogu między religiami i kulturami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.