Facebook Google+ Twitter

Irańskie media internetowe pod kontrolą Gwardii Rewolucyjnej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-17 17:18

Elitarne jednostki wojskowe zagroziły irańskim mediom internetowym konsekwencjami prawnymi jeśli będą publikować materiały z antyprezydenckich manifestacji. Zwolennicy opozycji demonstrują w Teheranie od czasu ogłoszenia wyników głosowania. Domagają się powtórki wyborów, gdyż ich zdaniem wyniki zostały sfałszowane.

Gwardia Rewolucyjna uważa, że irańskie media internetowe są finansowane i wspierane technicznie przez Amerykanów i Kanadyjczyków, dodatkowo promują niepokoje społeczne. Dlatego w specjalnym komunikacie zażądała wycofania wszelkich informacji na temat protestów. Inaczej - jak zapowiedziała - podejmie kroki na drodze sądowej.

W poniedziałek Teheran zabronił zagranicznym mediom relacjonować demonstracji. Zdjęcia, filmy i opis manifestacji i tak trafiły do internetu dzięki opozycjonistom, którzy rejestrowali zajścia. Irańczycy opisują codziennie wydarzenia na blogach i portalach społecznościowych.

Demonstracje organizowane są od soboty, kiedy oficjalnie ogłoszono, że prezydentem ponownie został Mahmud Ahmadineżad. Podczas starć byli zabici i ranni. Opozycja domaga się powtórzenia wyborów, władze zgodziły się jednak tylko na ponowne przeliczenie głosów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.