Facebook Google+ Twitter

Irańskie władze ostrzegają przed Walentynkami

Iran postanowił ostatecznie rozprawić się z świętem zakochanych. Obchodzący Dzień Świętego Walentego, a także sklepy angażujące się w proceder, mogą oczekiwać zarzutów przestępstwa.

Irańskie władze nie mają serca do miłości. http://www.mojvideo.com/video-korado-in-brendi-ranila-si-me/7bfb489548dc21e7da62 / Fot. mojvideo/screenshotIran postanowił ostatecznie rozprawić się z świętem zakochanych. Obchodzący Dzień Świętego Walentego, a także sklepy angażujące się w proceder, mogą oczekiwać zarzutów przestępstwa.

W dyrektywie wydanej w piątek, irańska policja ostrzega przed promowaniem "dekadenckiej kultury Zachodu wedle rytuałów dnia zakochanych". Ponadto związki zawodowe sprzedawców kawy i lodów w Teheranie, zostały poinformowane aby unikać jakichkolwiek zgromadzeń, w których chłopcy i dziewczęta mogą wymieniać się walentynkowymi podarunkami.

Rokrocznie w dniu 14 lutego, zakochani na całym świecie obchodzą jedyne w swoim rodzaju święto, którego patronem wedle tradycji jest męczennik chrześcijański. Walentynki zyskują w ostatnich latach na popularności w Iranie i innych krajach Bliskiego Wschodu.

Walentynki to święto pełne emocji. https://themuslimissue.wordpress.com/2015/02/14/no-to-love-fatwa-forbid-valentines-day-and-selling-valentines-items/ / Fot. The Muslim IssuePrzeciwreakcja w Republice Islamskiej jest częścią dążeń przeciwko rozprzestrzenianiu się kultury świata zachodniego.

Arabia Saudyjska również starała się położyć kres Walentynkom, ale święto jest powszechnie celebrowane w pobliskich miejscach jak Dubaj.


źródło: dailyamerican

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.