Facebook Google+ Twitter

Irena Sendlerowa została patronką szkoły

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-29 17:46

Irena Sendlerowa jest od dzisiaj patronką gimnazjum w Toszku, w województwie Śląskim. Przygotowania do nadania szkole imienia Ireny Sendlerowej zaczęły się ponad rok temu.

Uczniowie mieli okazję spotkać się w czasie tych przygotowań z patronką swojej szkoły - mówi dyrektor gimnazjum Mariusz Podbrożny. Podkreśla, że młodzież była zafascynowana wizytą u Ireny Sendlerowej, gdyż patronka umiała zaciekawić uczniów i pomimo swego wieku, jasno formułować poglądy.

Obecna na dzisiejszej uroczystości córka Ireny Sendler, Janina Zgrzembska, zwróciła uwagę, że w domu nie mówiło się o bohaterstwie mamy. Zaznaczyła, że jej matka w czasie wojny robiła to, co należało robić, czyli ratowała żydowskie dzieci. Janina Zgrzembska dodaje, że wszystkich uratowanych przez Irenę Sendlerową traktuje jak rodzeństwo, zatem jej rodzina liczy ponad 2,5 tysiąca osób.

Gimnazjum w Toszku jest drugim w Polsce noszącym imię, zmarłej przed 2 tygodniami, Ireny Sendlerowej, która ocaliła z holokaustu 2,5 tys. żydowskich dzieci.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.