Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19252 miejsce

Ireneusz Czop: „Wyzwaniem jest budowanie postaci“

Ireneusz Czop, aktor najbardziej znany z roli komisarza Ryszarda Puchały w serialu "Komisarz Alex". Jak mówi, na planie, jak i w towarzystwie takich aktorów jak Magdalena Walach, czy Antek Pawlicki gra mu się świetnie.

Ireneusz Czop, aktor najbardziej znany z roli komisarza Ryszarda Puchały w serialu "Komisarz Alex". Jak mówi, na planie, jak i w towarzystwie takich aktorów jak Magdalena Walach, czy Antek Pawlicki gra mu się świetnie. / Fot. Fot. Materiały prasowe

Co najbardziej lubi Pan w postaci Ryszarda Puchały, podkomisarza, w którego rolę wciela się Pan w serialu „Komisarz Alex“?

-W Ryśku najbardziej podoba mi się to, że jest fajtłapą i pantoflarzem. A z uwagi na moje inne role poważne, surowe, czasem mroczne; daje mi przeciwwagę i rozciąga mój wizerunek do komediowego wymiaru.

Czy coś konkretnego zdecydowało o tym, że zdecydował się Pan przyjąć propozycję roli w tym serialu?

-Każdy aktor lubi nowe wyzwania. Rola Puchały jest mam wrażenie daleka od mojego prywatnego temperamentu i wyzwaniem jest budowanie postaci, która staje się sympatyczną przez swoje zawieszenia, gafy, czy obsolutne uzależnienie od żony.

Co najbardziej lubi Pan w tej produkcji?

-Przez charkter pracy z psem trzeba być otwartym na ciągłe zmiany. Improwizacja na planie staje się nieodzowna. Często jest to wyśmienitą zabawą.

Jak współpracuje się Panu z takimi aktorami, jak Antoni Pawlicki, czy Magda Walach? Jak się dogadujecie?

-Gdybyśmy się nie dogadywali, nie zrobilibśmy jednego ujęcia. Antek i Magda to fantastyczni ludzie i pasjonaci swojej pracy. A trudno nie pozazdrościć przebywania z tak piękną i uroczą kobietą, jak Magda Walach.

Jak układają się Pana relacje z psem, czyli serialowym Alexem? Czy od początku dobrze się dogadujecie? Czy podziela Pan zdanie wielu aktorów, że ze zwierzętami oraz z dziećmi gra się najtrudniej?

-Oczywiście, praca ze zwierzętami to niewiadoma efektów. Z reguły i tak pies wygrywa aktorskie potyczki. Nie jest łatwo, ale i śmieszie.

31 sierpnia został wyemitowany pierwszy odcinek nowej serii serialu, gdzie pojawił się nowy pies, suczka Malina. Czy zagości na dłużej w serialu?

-Malina ekranowo nie będzie może zbyt często, ale Alex nosi ją cały czas w swoim psim serduchu.

Co jeszcze czeka bohaterów w nowym sezonie serialu?

-Serial na szczęście ewoluuje i w każdej kolejnej transzy dochodzą kolejne zadania i efekty. W tej mam wrażenie więcej będziemy strzelać i wcielać się w zaskakujące role.

Czy kolejna transza odcinków jest przewidywana?

-Wszystko zależy od widzów...ale ze względu na ich reakcje myślę, że tak...

W czym tkwi fenomen powodzenia serialu „Komisarz Alex“?

-Ludzie lubią opowieści o psach. Ten serial jest dla dość dynamiczną kryminalną opowieścią, z przymrużeniem oka. Mogą oglądać go całe rodziny. Dzieci, rodzice i dziadkowie.

Przeczytałam, że wystąpi Pan w nowym filmie, „Jack Strong“. Kogo będzie Pan odgrywać? Na kiedy jest przewidywana premiera filmu?

-Premiera jest zaplanowana na wiosnę 2014. “Strong“ w reżyserii Władysława Pasikowskiego był dla mnie bardzo dużym wyzwaniem i wielką przyjemnością pracy. Moja rola to Rakowiecki, oficer wojska polskiego i bliski kolega i współpracownik Kuklińskiego - Stronga.

Proszę zdradzić na koniec, w czym pojawi Pan się w nowym sezonie jesiennym? Może kolejna nowa rola?

-W sferze filmu mam zaplanowane premiery komedii kryminalnej „Zabójczej miłości“ , i wspomnianego „Stronga“, jestem w przygotowaniach do „Obywatela“ w reż. J.Stuhra, i „Karuzeli“ R.Wichrowskiego. Prace trwają apropos kolejnych projektów, ale o tym konkretniej później. Wróciłem też do teatru, w moim rodzimym Teatrze Jaracza w Łodzi przygotowujemy „Iwonę Księżniczkę Burgunda“ w reż. Agaty Dudy - Gracz, gdzie będę brał na siebie obowiązki Króla.

(Rozmawiała Mariola Morcinková)

Ireneusz Czop, aktor najbardziej znany z roli komisarza Ryszarda Puchały w serialu "Komisarz Alex". Jak mówi, na planie, jak i w towarzystwie takich aktorów jak Magdalena Walach, czy Antek Pawlicki gra mu się świetnie. / Fot. Fot. Agencja ZOOM
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.