Ireneusz Jeleń w świetnej formie. Auxerre walczy o mistrzostwo

Ireneusz Jeleń jest w znakomitej formie. Snajper reprezentacji Polski zdobył 2 bramki w wygranym 3:0 niedzielnym meczu Auxerre z Toulouse FC. Dzięki temu zwycięstwu drużyna z Burgundii nie traci dystansu do lidera z Marsylii, ustępując mu 5 punktami.

/ Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/56/Ireneusz_jelen.jpgEkipa Jelenia i Dudki dosyć długo nie mogła rozgryźć defensywy 13. drużyny francuskiej Ligue 1 i w pierwszej połowie kibice zgromadzeni na l'Abbe-Deschamps nie obejrzeli bramek. W drugiej części spotkania podopieczni Jeana Fernandeza wzięli się jednak do roboty, co przyniosło efekt w postaci gola, jednego z najlepszych w karierze Benoit Pedrettiego.

Kapitana Auxerre przyćmił jednak Ireneusz Jeleń, który potwierdził, że jest obecnie najlepszym, polskim piłkarzem występującym za granicą. Polak w 68. minucie, obsłużony przez Daniela Niculae, ruszył sprintem na bramkę, aby chwilę później zakończyć akcję fenomenalnym strzałem pod poprzeczkę z ponad 25 metrów.

10 minut później reprezentant Polski dopełnił dzieła zniszczenia Toulouse, zdobywając swoją 2 bramkę w meczu, a 13. w sezonie ligowym. Tym razem asystentem był Valter Birsa, a Jeleń po raz kolejny popisał się niesamowitą intuicją strzelecką, kapitalnie odnajdując się w polu karnym.

Zwycięstwo to pozwoliło zbliżyć się do Olympique Marsylia na 2 punkty. Lider francuskiej ekstraklasy wygrał swoje spotkanie z Saint-Etienne 1:0, co powoduje iż dwie najlepsze obecnie drużyny we Francji sprawę mistrzowskiego tytułu w sezonie 2009/1010 powinny rozstrzygnąć w bezpośrednim meczu, który zostanie rozegrany już 30 kwietnia.