Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

33218 miejsce

Irlandczycy chodzą do kina najczęściej

Największymi fanami filmów w Europie są Irlandczycy, na których przypada 4,2 seansów kinowych rocznie. Zdecydowanie najrzadziej do kina zaglądają Rumuni.

Polscy kinomani dopiero na 25. miejscu. / Fot. Express Ilustrowany Adrian SajkoW przeprowadzonych przez Europejskie Biuro Statystyczne (EUROSTAT) badaniach, okazało się, że na jednego mieszkańca przypada w Europie 1,9 seansów kinowych rocznie. Łączna liczba projekcji filmowych w 2006 r. wyniosła na Starym Kontynencie ponad 929 milionów.

Zdecydowanie najwięcej seansów kinowych przypada na przeciętnego mieszkańca Irlandii (4,2 rocznie). Chętnie do kina chodzą również Francuzi (3) i Hiszpanie (2,8). Najrzadziej tą formę rozrywki wybierają Słowacy (0,6), Bułgarzy (0,3) i Rumuni (0,1).

Badania pokazują również, że najwięcej seansów filmowych jest we Francji (188,7 miliona w 2006 roku). Zdecydowanie najmniej projekcji obywa się na Malcie (0,8 mln) i Cyprze (0,9).

A jak sytuacja przedstawia się w Polsce? Okazuje się, że w 2006 roku mieliśmy ponad 32,4 miliona seansów kinowych, co daje nam 0,8 wyświetleń na mieszkańca w ciągu roku. Taki wynik plasuje nas na 25. miejscu spośród 30 biorących udział w badaniu państw europejskich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ja do kina chodzę średnio - 4 razy na rok.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.