Facebook Google+ Twitter

Irlandczycy głosują w sprawie Traktatu Lizbońskiego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-12 21:27

Frekwencja w irlandzkim referendum w sprawie Traktatu Lizbońskiego wciąż niska do godz. 19 zagłosowała zaledwie jedna piąta obywateli. Późnym wieczorem spodziewana jest poprawa, bo wielu Irlandczyków zdecydowało się zagłosować po skończonej pracy. Referendum potrwa do 23.00 czasu polskiego.

Puste lokale wyborcze do wczesnego popołudnia nie były zaskoczeniem. Wiele osób odłożyło swój obywatelski obowiązek na później. Eksperci uważają, że jeśli frekwencja będzie niska, wygrają przeciwnicy Traktatu Lizbońskiego, im większy udział w głosowaniu, tym większe szanse zwolenników ratyfikacji. Członkowie komisji wyborczych podkreślają, że w porównaniu z głosowaniami z poprzednich lat, tym razem Irlandczycy są zmobilizowani, co może przełożyć się na liczbę głosów.

Przebieg głosowania monitorowany jest przez obozy zwolenników i przeciwników Traktatu, które chcą ogłosić swoje wstępne wyniki po zamknięciu lokali wyborczych. Nie wiadomo czy się na to zdecydują, jeśli sondaże nie wskażą zdecydowanego zwycięzcy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.