Facebook Google+ Twitter

Irlandczycy zagłosowali za Traktatem

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-03 14:50

Dane z okręgów wyborczych, które napływają do Dublina wskazują, że we wczorajszym referendum w Irlandii zwyciężyli zwolennicy traktatu lizbońskiego.

Potwierdziło to już kilku ministrów irlandzkiego rządu. Zadowolony z głosowania jest minister do spraw europejskich Dick Roche
„Myślę, że to bardzo przekonujący wynik. Bardzo się cieszę z tej decyzji Irlandczyków, to jest nie tylko dobra decyzja dla Irlandii, ale także dla Europy. Oczywiście kryzys gospodarczy spowodował, że ludzie zdali sobie sprawę z tego, że Europa jest naszą przyszłością" - dodał.

Rozczarowany przegraną jest natomiast biznesmen Declan Ganley, który w ubiegłym roku, podczas pierwszego referendum w Irlandii doprowadził do odrzucenia traktatu lizbońskiego. Pogratulował rządowi przeprowadzonej kampanii i zapowiedział, że sprawdzi złożone obietnice. „3 października przyszłego roku będziemy mieć konferencje prasową i zobaczymy czy sprawdziły się obietnice zwolenników traktatu dotyczące chociażby tworzenia miejsc pracy" - powiedział.

Przyjęcie traktatu przez Irlandię oznacza, że jeszcze tylko 2 kraje nie dokończyły procesu ratyfikacji - to Polska i Czechy, gdzie dokument z Lizbony czeka na podpisy prezydentów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.