Facebook Google+ Twitter

Irlandia. Ambasada Izraela przeprasza za wpis o Jezusie i Maryi na Facebooku

Ambasada Izraela przeprosiła Irlandczyków za szokujący wpis, jaki pojawił się na jej facebookowym profilu. Wywołał on wielkie oburzenie w Irlandii.

Screenshot z oficjalnego profilu Ambasady Izraela. / Fot. Eryk KoziełWczoraj na facebookowym na profilu Israel in Ireland, który jest administrowany przez Ambasadę Izraela w Irlandii, wklejony został obrazek Jezusa i Maryi, a pod nim napis: „Myśl na Święta. Gdyby Jezus i Maryja żyli dzisiaj, prawdopodobnie bez ochrony zostaliby zlinczowani jako Żydzi w Betlejem przez agresywnych Palestyńczyków”.

Po tym, jak wpis wywołał falę oburzenia, ambasada usunęła go i przeprosiła. Jednocześnie rzecznik prasowy ambasady Izraela potwierdził, że jest to oficjalny profil ambasady na Facebooku. Rzecznik nie wie jednak, kto mógł umieścić ten post i stwierdził, że mógł to zrobić któryś z pracowników. Wkrótce zostanie podjęte wewnętrzne śledztwo, aby ukarać winnego.


Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Nie wiem, dlaczego wpis kogoś tak oburzył. Gdyby Maria z Jezusem przemieszczała się autobusem, mogłaby zginąć od samobójczej bomby. Ale że Bóg chroniłby oboje, zamachowiec prawdopodobnie nie zdążyłby na ten autobus.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Roman Woźniak Dzisiaj 18:52
Panie Romanie, wydaje się, że takie przeprosiny to pusty gest. Przecież on nie zmieni myślenia tego (tych), który (którzy) zamieścili ten prowokacyjny obrazek z owym przesłaniem. Ale próżność ludzka chyba nie ma granic i w związku z tym wiem, że wiele osób na takie puste gesty czeka, chełpiąc się później, iż nie na darmo wyrażali swoje oburzenie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niewiedza nie jest tłumaczeniem a tylko odwlekaniem w czasie bo stwierdzenie - "Rzecznik nie wie jednak, kto mógł umieścić ten post i stwierdził, że mógł to zrobić któryś z pracowników". Pamiętajmy, mamy do czynienia z nieomylnym narodem wybranym a tu okazauje się, że nieomylny pracownik robi głupstwo. A może jest to tylko normalny naród.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Poza tym,Judasz był żydem,a reszta,to Polacy:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan Marek.Bardzo głęboka myśl,zawarta jest w Pańskim wpisie.

Pewnie nic by się nie stało,jako że takich Judaszy pełno jest w kościołach i wszyscy o tym wiedzą i nic się nie dzieje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pogdybać fajną rzeczą jest. Myślę więc tak sobie, że gdyby dzisiaj Judasz pojawił się w kościele katolickim i powiedział: Oto jestem. To ja właśnie zdradziłem Jezusa i proszę was o zasłużoną karę... Ciekawe, co by się wtedy wydarzyło?

Komentarz został ukrytyrozwiń

To prawda Pani Aneto i choć też jestem katolikiem,czasem wolę o tym nie mówić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

panie Ryszardzie, mieniący się katolikami nie takie rzeczy potrafią godzić ;) czasem dość karkołomnie zresztą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe co myślą o tym antysemici,nieniący się katolikami-wyznający miłość do Jezusa i Maryi,nie przeszkadza im to pochodzenie?.

Dla mnie nie przeszkadza,ale ja nie jestem antysemitą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe skąd to oburzenie? Przecież jest to całkiem prawdopodobne...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.