Irlandia, Czechy i Chorwacja bliżej Euro 2012. Wyniki baraży!

W piątek, 11 listopada 2011 r., zostały rozegrane baraże do przyszłorocznych mistrzostw Europy. W pierwszym starciu bliżej awansu są drużyny Irlandii, Czech, a także Chorwacji.

Reprezentacja Portugalii / Fot. Ludovic Peron, CC 3.0Piątek obfitował w ogromne emocję na boiskach w Europie. Drużyny, które zapewniły sobie udział w przyszłorocznych mistrzostwach rozgrywały wczoraj spotkania towarzyskie. Cały czas jednak osiem zespołów walczy o awans do Euro 2012. Tylko cztery drużyny, które zwyciężą w barażach uzyskają przepustkę na boiska w Polsce i na Ukrainie.

Po piątkowych pierwszych meczach można śmiało stwierdzić, że pewna awansu jest już Irlandia, która pokonała w Tallinie Estonię 4:0. Wygląda zatem na to, że rewanż będzie tylko formalnością. Gospodarze ten mecz kończyli w "dziewiątkę". Czerwone kartki otrzymali w 34. minucie Stepanov i w 77. minucie Pliroja. Sam udział Estonii w barażach jest sporym zaskoczeniem.

Podobnie jak Irlandia jedną nogą na Euro są już zawodnicy Chorwacji, którzy pokonali w Stambule, Turcję 3:0. Taki wynik na pewno jest dla wielu kibiców sporym zaskoczeniem, ale Chorwaci udowodnili po raz kolejny, że zasługują na udział w wielkiej imprezie. Goście prowadzili już po dwóch minutach. Wynik meczu otworzył Olić. W 32. minucie podwyższył Mandżukić, a w drugiej połowie wynik meczu ustalił Corluka. Mimo porażki Turcja na pewno w rewanżu spróbuje odrobić straty i na pewno zobaczymy emocjonujący mecz.

Bez niespodzianki zakończyło się spotkanie w Pradze, gdzie faworyzowani Czesi pokonali 2:0 Czarnogórę. Gospodarze obie bramki zdobyli dopiero w drugiej odsłonie meczu. Najpierw w 63. minucie prowadzenie Czechom dał Pilar, a w doliczonym czasie gry podwyższył Sivok. Rewanż zapowiada się bardzo emocjonujący.

Największe jednak emocje zapowiadały się w Zenicy, gdzie Bośnia i Hercegowina podejmowała Portugalię. Gospodarzom nie udało się zrewanżować gościom. Obie ekipy nie zdołały przechylić szali na swoją stronę. Kibice w Zenicy nie zobaczyli bramek i kwestia awansu rozstrzygnie się w Portugalii.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.