Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4514 miejsce

Irlandia: eksperymenty medyczne w katolickich domach dziecka

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2014-06-10 16:35

Do takich szokujących informacji dotarł dziennik "Daily Mail". Jak podaje gazeta, w Irlandii w latach 30. w ośrodkach prowadzonych przez zakony testowano na dzieciach szczepionki.

 / Fot. Eugenio Hansen, OFS/CC 3.0 / Mariusz Ch./CC 3.0Irlandia jest pogrążona w szoku. Niedawno w mieście Tuam w szambie przyzakonnego domu dla samotnych matek (film "Siostry Magdalenki" pokazuje, jak traktowano kobiety w takich irlandzkich ośrodkach) odkryto około 800 szkieletów noworodków i małych dzieci. Irlandczycy nie otrząsnęli się jeszcze z emocji, jakie wzbudziła w nich ta wiadomość, a wczoraj dowiedzieli się, że w katolickich domach dziecka w ich kraju przeprowadzano... eksperymenty medyczne!

Dokumentacja, którą odnaleziono wskazuje, że do testów dochodziło w latach 30. ub. wieku. Na dzieciach, którymi opiekowały się zakonnice, testowano szczepionki na błonicę. Badania zleciła firma farmaceutyczna Burroughs Wellcome, należąca obecnie do koncernu GlaxoSmithKline. Nie wiadomo, ile dzieci zmarło lub cierpiało z powodu efektów ubocznych.

Na razie nie odnaleziono pojedynczych ani masowych grobów. W mieście Tuam na miejsce spoczynku dzieci zakonnice przeznaczyły szambo z fekaliami.

Nie wiadomo również, czy irlandzki kościół katolicki brał pieniądze za udzielenie zgody na eksperymenty medyczne w placówkach, które pozostawały pod jego nadzorem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.