Facebook Google+ Twitter

Irlandia. Niska frekwencja podczas referendum

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-12 14:46

Premier Irlandii liczy na dużą frekwencje w referendum na temat Traktatu Lizbońskiego i zgodę na ratyfikację dokumentu. Brian Cowen, oraz przedstawiciele partii rządzących i opozycyjnych wzięli już udział w głosowaniu. Frekwencja jest na razie niska, lokale wyborcze święcą pustkami.

Chwila prawdy, ważny dzień dla Irlandii - tak mówili po głosowaniu politycy. Rząd i opozycja zjednoczone. Liczą na to, że większość Irlandczyków, po wysłuchaniu wszystkich argumentów, zgodzi się na ratyfikację Traktatu. Tej zmiany postawy na razie nie widać. Ludzie, którzy wychodzili dziś z lokali wyborczych w większości mówili, że zagłosowali przeciwko. „Nie mieliśmy dostatecznych informacji, więc zagłosowałam na NIE" - tłumaczyła mieszkanka Dublina.

Na razie głosowało niewiele osób. Lokale wyborcze zapewne zaczną się wypełniać wieczorami, gdy Irlandczycy skończą pracę. Mieszkańcy Zielonej Wyspy mają czas na oddanie głosu do 23-ej polskiego czasu. Z chwilą zamknięcia lokali wyborczych pewnie poznamy pierwsze, sondażowe wyniki, ale na oficjalne trzeba będzie poczekać do jutra. Mają one być ogłoszone wczesnym popołudniem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.