Facebook Google+ Twitter

Irlandia. Udaremniono przemyt papierosów o wartości prawie 15 mln euro

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-04-16 08:42

Rosnące ceny papierosów, duży popyt i niska odpowiedzialność karna zwróciły uwagę przestępczego świata na przemyt... papierosów. W porcie w Dublinie udaremniono przemyt 38 mln sztuk. Była to trzecia tak duża próba przemytu w historii kraju.

 / Fot. Tomasz Sienicki, CC 3.0 / WikipediaW dublińskim porcie irlandzkie służby celne udaremniły próbę przemytu papierosów o łącznej wartości 14.7 mln euro (wartość bez akcyzy). W
czterech kontenerach nadanych w Wietnamie via Amsterdam znajdowało się 38 milionów sztuk papierosów marki Golden Eagle. Potencjalne straty fiskusa szacuje się na ok 13 mln. euro.

Według listu przewozowego zawartość kontenerów stanowić miały brykiety drzewne. W trakcie wyrywkowej kontroli prześwietlenie ujawniło zgoła inną zawartość, choć też przeznaczoną do palenia. Odbiorcą kontrabandy miała być irlandzka firma zlokalizowana w hrabstwie Meath. Policja zatrzymała kilku mężczyzn, a przesłuchania trwają.

W czasie recesji znalezienie kupca na tańsze papierosy nie stanowiłoby problemu. Paczka Marlboro kosztuje 9.10 euro i niewykluczone, że rząd niedługo podniesie i tak już bardzo wysokie ceny.

Obecnie przemyt papierosów staje się głównym źródłem dochodów zorganizowanej przestępczości. Udaremniona próba była największą w tym roku, a trzecią w historii Irlandii.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.