Facebook Google+ Twitter

Irlandia. Wypij piwko, zrelaksuj sie przed jazdą samochodem

Według irlandzkiego posła Mattie McGratha piwo, wypite przed jazdą samochodem, ma relaksować kierowców.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Tscaz_olkrus_ubt.jpegObecnie w Irlandii trawa ogólnonarodowa dyskusja na temat pijanych kierowców. Grupa irlandzkich parlamentarzystów twierdzi, że nowa zaostrzona ustawa antyalkoholowa negatywnie wpłynie na tradycyjne życie mieszkańców Zielonej Wyspy.

Natomiast Mattie McGrath, poseł z rządzącej Fianna Fail, twierdzi, że malutkie piwo przed jazdą zrelaksuje kierowców. Projekt nowej ustawy zakłada obniżenie granicy dla alkoholu do 50 mg na 100 ml krwi (obecnie 80 mg).

Przeciwko teorii McGratha wystąpili działacze irlandzkiej organizacji anonimowych alkoholików. Zdaniem działaczy, równie dobrze można mówić, że palenie nie szkodzi, powołując się na przypadek palącej 95-letniej babci.

TVN24

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 28.10.2009 09:57

Nie wiem a może po wstąpieniu do uni w Polsce przepisy uległy zmianie?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 27.10.2009 22:43

kiedyś przeglądałem statystyki z badań, doświadczeń w Szwajcarii, jednoznaczne wszystko wskazywało na to, że mała dawka alkoholu wpływa pozytywnie na reakcję kierowców. Naturalnie jest to silnie wypaczane nie wiem dlaczego. W Polsce też tak dużo się krzyczy o zatrzymanych pijanych kierowcach a nigdy się nie mówi jakie mieli stężenie alkoholu. Mam podejrzenia, że w Polsce ubezpieczenia trzymają w jakiś sposób parlamentarzystów, aby nie wypłacać odszkodowań. Dziwne nigdy nie widziałem w Polsce rzetelnych dziennikarzy mogących zainteresować się tym tematem. Co dziwniejsze na ogół brak tolerancji w zawartości alkoholu we krwi jest największy w krajach tzw wschodnich.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.