Facebook Google+ Twitter

Irlandzka polonia zjednoczona w obliczu tragedii

Polska społeczność w Irlandii jednoczy się wobec tragedii. Grupy przechodniów przystają przed polskim konsulatem w centrum Dublina, gdzie składane są kwiaty i płoną znicze. Polacy gromadzą się w ośrodkach polonijnych i kościołach.

Z inicjatywy ambasadora RP w Dublinie Tadeusza Szumowskiego, na godz. 12.30 w niedzielę zaplanowano uroczystą mszę żałobną w głównej parafii polskiej, w kościele St Audeona w Dublinie. Udział zapowiedziała prezydent Republiki Irlandii, pani Mary McAleese oraz przedstawiciele lokalnych władz, polskich i irlandzkich organizacji oraz członkowie obu społeczności.

Wróć do materiału: 10 kwietnia 2010 roku. Reakcje i relacje dziennikarzy obywatelskichPrzed polską ambasadą w Dublinie przechodnie - zarówno Polacy, jak i Irlandczycy - składają kwiaty i zapalają znicze. Nad Ailesbury Road unosi się zapach topionego wosku... Dominują małe grupy, rodziny z dziećmi, kierowcy pojedynczych samochodów. Przejeżdżające obok auta przystają, pasażerowie żegnają się, zagadują stojących Polaków, wyrażają kondolencje. Wśród złożonych bukietów kwiatów dominuje kolor czerwono-biały, choć wiele z wiązanek podpisanych jest irlandzkimi nazwiskami.

Z inicjatywy samych przechodniów znicze zapalono również przed siedzibą polskiego konsulatu, tuż obok najbardziej ruchliwego skrzyżowania w Dublinie, przy moście O'Connell Bridge. Flagi przed polskimi placówkami dyplomatycznymi oraz siedzibami polonijnych organizacji i stowarzyszeń opuszczono do połowy lub przepasano kirem.

Od poniedziałku do środy w godzinach 10 - 16 Kwiaty i znicze przed Ambasadą RP w Dublinie. / Fot. Anna Paśw Ambasadzie przy 12 Ailesbury Road udostępniona będzie księga kondolencyjna.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.