Facebook Google+ Twitter

Irlandzka prasa o sporze między Kaczyńskim a Tuskiem

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-15 08:35

Irlandzki dziennik "Irish Times" pisze, że spór kompetencyjny na szczytach władzy może zaszkodzić wspólnemu stanowisku Polski w wielu sprawach, poruszanych na szczycie Unii Europejskiej w Brukseli.

"Długotrwałe przeciąganie liny w polskiej polityce zagranicznej stało się w tym tygodniu farsą" - pisze irlandzki dziennik i dodaje, że w efekcie prezydent i premier będą zapewne zamieniać się miejscami, w zależności od agendy szczytu.

Kłótnia ta - pisze dziennik - może utrudnić Polsce zaprezentowanie wspólnego stanowiska, choćby w przypadku zmian klimatycznych. Polska chce poprawek do pakietu klimatyczno-energetycznego, nakazującego znaczne redukcje emisji dwutlenku węgla. Dziennik pisze, powołując się na otoczenie premiera, że prezydenccy ministrowie są słabiej poinformowani w tym temacie i mogą zmiękczyć polskie stanowisko, jeśli przyjdzie im uczestniczyć w decydujących negocjacjach.

Zdaniem dziennika, prezydent będzie chciał przede wszystkim zabrać głos w sprawie konfliktu w Gruzji, oraz w rozmowach o przyszłości Traktatu Lizbońskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.