Facebook Google+ Twitter

Irlandzka ruletka

Niecałe 2 lata temu, Irlandia znalazła się na skraju bankructwa i tylko dzięki pomocy Unii Europejskiej i innych organizacji międzynarodowych, udało się jej przed tym bankructwem uchronić.

Reklama irlandzkich obligacji skarbowych. / Fot. Eryk KoziełMimo licznych reform i cięć budżetowych, Irlandia wciąż znajduje się w ciężkiej sytuacji, bo zobowiązana jest do spłaty pożyczonych pieniędzy.

Rząd jednak tryska optymizmem i zachęca swoich obywateli do kupna wieloletnich, dobrze oprocentowanych obligacji państwowych. Pozostaje tylko jedna kwestia. Czy rząd będzie miał pieniądze, aby wykupić je od nabywców po upływie terminu?
Kupno takich obligacji, mimo, że jest zagwarantowane dobre oprocentowanie, to wiąże się z wielkim ryzykiem. Przecież od pewnego czasu, nic nie jest pewne, nawet wypłacalność USA.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich jak Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.