Facebook Google+ Twitter

Irlandzkie "nie" dla Traktatu Lizbońskiego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-13 11:52

Pierwsze wyniki wskazują, że we wczorajszym referendum w Irlandii zwyciężyli przeciwnicy ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego. Na Zielonej Wyspie trwa liczenie głosów oddanych we wczorajszym głosowaniu.

Minister sprawiedliwości Irlandii uznał zwycięstwo przeciwników traktatu lizbońskiego we wczorajszym referendum. Dermot Ahern powiedział w wywiadzie telewizyjnym, że "ostatecznie naród - kierowany przeróżną motywacją - przemówił".

W Irlandii opublikowano pierwsze oficjalne wyniki referendum - w okręgu wyborczym Waterford w południowo-wschodniej części kraju przeciw ratyfikacji traktatu opowiedziało się 54,3 procent głosujących, za - 45,7 procent. Frekwencja w tym okręgu wyniosła 53,4 procent. Wstępne wyniki z innych okręgów wskazują na zwycięstwo przeciwników ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego. Oficjalny rezultat ma być znany po południu.
Jeśli Irlandia odrzuci dokument, wtedy Traktat nie będzie mógł wejść w życie, bo do tego potrzebna jest zgoda wszystkich państw członkowskich Unii. Do Dublina docierają już informacje o możliwych awaryjnych scenariuszach. Mówi się na przykład o powtórzeniu referendum.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.