Facebook Google+ Twitter

Irlandzkie puby w tarapatach

Irlandzki Urząd Skarbowy (Revenue Commissioners),donosi że w roku 2012 zamknięto 273 pubów, jest to najgorsza liczba w historii od 1968 roku. Dane te są szokujące dla całej branży.

 / Fot. fot. Eryk KoziełIrlandzkie puby (zwane także dumnie Public House) niegdyś instytucja, która służyła nie tylko relaksowi przy kuflu dobrego piwa po ciężkim dniu pracy, ale i były miejscem poważnych dyskusji, miejscem gdzie spotykała się lokalna społeczność (szczególnie na wsiach), dziś przeżywają kryzys na „Szmaragdowej Wyspie”, mimo, że na całym świecie jak grzyby po deszczu powstają nowe „irish pubs” tutaj jednak jest inaczej.

Irlandzki Urząd Skarbowy (Revenue Commissioners),donosi że w roku 2012 zamknięto 273 pubów, jest to najgorsza liczba w historii od 1968 roku. Dane te są szokujące dla całej branży.

Winą obciąża się nie tylko recesje która panuje na wyspie i wysoką stopę bezrobocia, ale i zakaz palenia w pubach, oraz prawo które umożliwiło powstanie licznych sklepów monopolowych, a puby nie mogą konkurować z cenami jakie tam są proponowane. Wielu Irlandczyków z powodu ciężkiej sytuacji ekonomicznej wybiera puszkę piwa w domu niż pint piwa w pubie.

Upadek pubów szczególnie jest widoczny w na irlandzkiej prowincji, gdzie coraz więcej pubów jest zamykanych, co zdaniem wielu właścicieli pubów spowodowane nie tylko kryzysem, ale coraz większą atomizacją społeczeństwa, oraz zaostrzeniem przepisów odnośnie jazdy samochodem pod wpływem alkoholu.

Przedstawicieli całej branży (Stowarzyszenie Publickans), uważają, że obecny rok również zapowiada się jako bardzo ciężki.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.