Facebook Google+ Twitter

Iron Maiden przedstawia teaser "The Book Of Souls" (wideo)

Przedpremierowy muzyczny drobiazg w formie krótkiego teasera przypomina, że nowy album Iron Maiden już 4 września. "The Book Of Souls" to pierwszy dwupłytowy album studyjny w dyskografii zespołu.

Zapowiedź LP 'The Book Of Souls' zespołu Iron Maiden. Screenshot YT by Pawel Jankowski / Fot. screenshot by Pawel JankowskiFani Iron Maiden ukontentowani zostali przedpremierowym okruchem na pobudzenie apetytu. Trwający 27 sekund teaser zawiera charakterystyczny dla tego zespołu gitarowy sound. Jest to pierwszy muzyczny zwiastun długograja zatytułowanego "The Book Of Souls", który będzie 16. studyjnym albumem w dyskografii Żelaznej Dziewicy. Premierę zapowiedziano na 4 września.

Możliwe, że teaser jest krótką odsłoną singla "Speed Of Light", którego należy oczekiwać 14 sierpnia.

"The Book Of Souls" będzie wydawnictwem dwupłytowym. Firmowane przez wytwórnię Parlophone, a nagrywane pod ręką producenta Kevina Shirleya w paryskim Guillame Tell Studios. Mimo że materiał był gotowy już pod koniec 2014 roku, płyta ukazuje się z pewnym opóźnieniem. Temporalny poślizg powodowany był kuracją wokalisty. Bruce Dickinson zmagał się z chorobą nowotworową.

Perkusista Nicko McBrain w wypowiedzi na temat pierwszego podwójnego albumu studyjnego Iron Maiden, określił całokształt twórczego nakładu sił jako "kawał wspaniałej roboty". Jak dalej cytuje jego słowa Metal Hammer: "Za każdym razem kiedy nagrywasz płytę, to jest najlepszą jaką kiedykolwiek stworzyłeś. Ta jest bez wątpienia najlepszą płytą, jaką kiedykolwiek stworzyliśmy. Brzmieniowo jest olśniewająca. Kompozycje utworów są fantastyczne."

Okładka płyty prezentuje kolejne wcielenie Eddiego. Tym razem konwencja w jakiej osadzono ikonę Iron Maiden odwołuje się do cywilizacji Majów. Według basisty, Steve'a Harrisa longplay "The Book Of Souls" nie jest concept albumem, ale niesie z sobą szereg nawiązań do dawnej kultury i jej wierzeń. Majowie wierzyli w nieśmiertelność duszy i reinkarnację. Z każdymi kolejnymi narodzinami człowiek i jego dusza stawali się coraz doskonalsi. Nasuwa się oczywisty wniosek: każda następna płyta...

Na 92 minuty "The Book Of Souls" składają się:

DISC 1

01. If Eternity Should Fail (Dickinson) 8:28
02. Speed Of Light (Smith/ Dickinson) 5:01
03. The Great Unknown (Smith/ Harris) 6:37
04. The Red And The Black (Harris) 13:33
05. When The River Runs Deep (Smith/ Harris) 5:52
06. The Book Of Souls (Gers/ Harris) 10:27

DISC 2

01. Death Or Glory (Smith/ Dickinson) 5:13
02. Shadows Of The Valley (Gers/ Harris) 7:32
03. Tears Of A Clown (Smith/ Harris) 4:59
04. The Man Of Sorrows (Murray/ Harris) 6:28
05. Empire Of The Clouds (Dickinson) 18:01

"The Final Frontier" - ostatnie wydawnictwo fonograficzne Iron Maiden ukazało się w sierpniu 2010 roku.
źródła: Metal Hammer

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.