Facebook Google+ Twitter

Iron Maiden w lipcu 2013 w Polsce!

Na oficjalnej stronie zespołu Iron Maiden przeczytać możemy, że londyński zespół heavymetalowy zagości w Polsce na dwóch koncertach! Muzycy "Żelaznej Dziewicy", bo tak brzmi dosłowne tłumaczenie nazwy zespołu, wystąpią w Łodzi i Gdańsku.

www.ironmaiden.com / Fot. mat. organizatoraNazwa zespołu dosłownie oznacza "żelazną dziewicę", średniowieczne narzędzie tortur, a założyciel zespołu Steve Harris zapożyczył z tytułu filmu "Człowiek w żelaznej masce" ("The Man in the Iron Mask").

Zespół ma na koncie m.in. piętnaście albumów studyjnych, dziesięć albumów koncertowych i czterdzieści jeden singli i niejednokrotnie szturmował pierwsze miejsca list przebojów na całym świecie. Wydany w 2010 roku najnowszy album zespołu, "The Final Frontier", zadebiutował na pierwszym miejscu list przebojów w dwudziestu ośmiu krajach m.in. Austrii, Kanadzie, Finlandii, Szwecji. W Polsce osiągnął miano złotej płyty.

Obecni członkowie to: wokalista Bruce Dickinson, gitarzysta Janick Gers i Adrian Smith, perkusista Nicko McBrain, basista Steve Harris oraz gitarzysta Dave Murray. Dwóch ostatnich wymienionych pamięta dzień 25 grudnia 1975, kiedy powstał zespół.

Koncerty w Atlas Arenie i Ergo Arenie


Pierwszy z nich odbędzie się 3 lipca 2013 roku w Atlas Arenie w Łodzi, a 4 lipca w Ergo Arenie Gdańsk/Sopot. Zespół przyjedzie do kraju nad Wisłą w ramach "Maiden England World Tour. Wspomniana trasa koncertowa jest odtworzeniem koncertów z trasy "Seven Son Tour" z 1988 roku wzbogaconych o utwory z koncertu z 1989 roku. Podczas światowego tour w 2013 roku muzycy Iron Maiden mają zaplanowane koncerty na scenach we Włoszech, Francji, Holandii, Wielkiej Brytanii, Belgii, Szwecji, Niemczech oraz Brazylii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

a i bardzo dobrze, udanego koncertu ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak coś Patrycja to ja mam przyznaną akredytację na koncert w Łodzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

już pisałam o tym wczoraj link ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.