Facebook Google+ Twitter

Isaac stał się huraganem. Stan wyjątkowy nad Zatoką Meksykańską

Burza tropikalna Isaac wzmocniła się i osiągnęła status huraganu kategorii 1. (w skali do 5) Isaac dociera do południowego wybrzeża Stanów Zjednoczonych. W Luizjanie, Mississippi i Alabamie ogłoszono stan wyjątkowy.

Trasa huraganu Issac/ wikipedia / Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Huragan_IsaacHuraganowi kategorii 1. w skali Saffira-Simpsona towarzyszą porywy wiatru osiągające prędkości 119-153 km/h. Jednak Isaac jest zdecydowanie słabszy niż Katrina, która należała do 3. kategorii, w której prędkość wiatru wynosi 178-208 km/h.

W tych rejonach USA, w które uderzy huragan Isaac, oczekiwane są opady do aż 460 litrów na metr kwadratowy, co może spowodować powodzie, ale tylko w niektórych obszarach jego ingerencji.

USA. Huragan Isaac nabiera sił zmierzając w rejon Nowego Orleanu


Prezydent Barack Obama ogłosił w Luizjanie stan wyjątkowy. Oznacza to, że udostępnienie federalnych funduszy dla ewentualnych działań pomocy ratunkowych. Gubernator Bobby Jindal zaapelował do mieszkańców, by "przygotowali się na najgorsze".Obama zwrócił się do mieszkańców Nowego Orleanu:

"Jeśli znajdujecie się na położonych nisko terenach i myślicie o ewakuacji, to dziś jest dobry dzień, by to zrobić. W chwili, gdy przygotowujemy się na uderzenie Isaaca, chcę zachęcić wszystkich mieszkańców wybrzeża Zatoki Meksykańskiej, by słuchali władz lokalnych i stosowali się do ich wskazówek, w tym nakazów ewakuacji. To nie pora, by kusić los, nie czas, by lekceważyć oficjalne ostrzeżenia. Musicie to potraktować poważnie - cytuje prezydenta tvnmeteo.pl.

Relacja na żywo z Nowego Orleanu:w serwisie wwlv.com.

Z Nowego Orleanu wyruszyli już mieszkańcy, którzy zmierzają w kierunku stolicy stanu - Baton Rouge, ponieważ muszą znaleść się w wyżej położonych miejscach.


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.