Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26387 miejsce

Isabel Marcinkiewicz o polityce

Narzeczona byłego premiera na swoim blogu wyjaśnia znaczenie jednych z najważniejszych słów w polityce. Mile widziane przymrużenie oka.

 / Fot. Screen"Parę wydarzeń, artykułów dało mi powód do myślenia i zadania sobie pytań o ...konserwatyzm i liberalizm. Co jest lepsze? Co ja wybieram? Poglądy a zmieniająca się rzeczywistość" - zaczyna swój wywód Isabel.

"U podstaw konserwatyzmu leży tradycjonalizm i niechęć do jakichkolwiek zmian, a liberalizm kojarzy się z wolnością i chęcią do zmian. Co by się stało, gdyby na przykład zamknięto konserwatystę i liberała w tej samej celi na długi czas?
Czy pierwszy przekonałby drugiego do bycia konserwatystą, lub odwrotnie? A może obaj poszliby na kompromis i zostaliby konserwatywnymi liberałami?" - ciągnie.

"Wydaje mi się, że żyjąc w dzisiejszym świecie, jest naprawdę trudno pozostać konserwatystą. Świat się zmienia, idzie do przodu, trzeba pokazać otwartość umysłu. Liberalizm konserwatywny (którego autorem jest Alexis de Tocqueville), wydaje się być więc dobrym, rozsądnym wyborem dla wielu.

Osobiście przystaję raczej przy liberalizmie, tak jak zapewne duża część dzisiejszej młodzieży. Nieprawdaż? A co jeśli spotykają się liberał i liberał konserwatywny? Liberał pozostanie liberałem, a liberał konserwatywny pozostanie liberałem konserwatywnym z możliwą skłonnością do liberalizmu?!."

Pozostawiam bez komentarza.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.