Facebook Google+ Twitter

Iść, czy nie iść na studia podyplomowe? A jeśli źle wybiorę?

Właśnie ruszyła rekrutacja na jesienną edycję studiów podyplomowych, jednakże wiele osób nie do końca wie, czym tak naprawdę należy się kierować by dobrze trafić... Jak wybrać, by się nie rozczarować?

Jak dobrze wybrać kierunek studiów podyplomowych i się na nich nie sparzyć? Wydawałoby się, że młodzi ludzie nie myślą o swojej finansowej przyszłości, a tu jak widać rośnie coraz bardziej zainteresowanie studiami podyplomowymi.

Wielu młodych ludzi kształci się dalej, by mieć "kilka asów w rękawie", na rynku pracy. Uważają, że jak nie po tych studiach, to na pewno po innym skończonym dodatkowo kierunku zdobędą wreszcie pracę adekwatną do swoich umiejętności i równie dobrze płatną, a o to przede wszystkim chodzi. Uczelnie już zaczęły rekrutacje na jesienne edycje studiów podyplomowych. Nadążając za nowym trendem, muszą ciągle poszerzać swoje oferty, jak również otwierać nowe kierunki pod kątem sytuacji na rynku pracy.

Słuchacze jednak bardzo często działają na własną rękę i wybierają kierunek pod względem własnych odczuć, jednakże najgorzej jest, gdy się „sparzymy” na własnej decyzji i mocne rozczarowanie połączy się z utratą pieniędzy, które trzeba było zainwestować. W wielu sferach życia człowiek decyduje się na wiele rzeczy pod wpływem chwili - tak również jest z wyborem kierunku studiów podyplomowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Tymek
 • Tymek
 • 09.08.2011 11:28

Widzę, że sporo tu ludzi, którzy kończyli studia w Łazarskim. To chyba uczelnia z niezłą marką - nie tylko wśród prywatnych szkół.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Michał S.P.
 • Michał S.P.
 • 08.08.2011 12:55

Nie ma Pan racji, Panie Januszu. Jak ktoś chce pracować fizycznie, to niech nie robi studiów podyplomowych. Ale dzisiaj liczy się wąska specjalizacja zawodowa i dlatego studia podyplomowe są dla wielu osób pracujących np. w korporacji wręcz konieczne.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kamil
 • Kamil
 • 02.08.2011 10:56

Ja także kończyłem podyplomowo MBA na Łazarskim i mam dobre zdanie o tych studiach. Sporo praktyki: pisanie projektów, casy różne, analizowanie transakcji rynkowych. Polecam

Komentarz został ukrytyrozwiń
Johan
 • Johan
 • 29.07.2011 10:27

Witam, przypadkiem trafiłem na tę stronę. Odnośnie studiów podyplomowych, ja kończyłem takowe na Uczelni Łazarskiego i jestem zadowolony. Niezła kadra i fajny program zajęć (pisanie projektów, wizyty terenowe). Aha, kończyłem zarządzanie projektami infrastrukturalnymi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Broker
 • Broker
 • 28.07.2011 12:40

Ja też jestem zdania, że takie studia to dobra rzecz. Akurat Łazarza też mogę polecić, bo robiłęm tam podyplomówkę z zarządzania nieruchomościami - co mi akurat w przeciwieństwie do Pana Janusza Szachowskiego przydało się w pracy. Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń
KIng George
 • KIng George
 • 22.07.2011 15:16

WItam. ,Ogę podzielić się tylko własnymi doświadczeniami - ja robiłem studia podyplomowe na Uczelni Łazarskiego i jestem zadowolony. Plusy były takie: kompetentni wykładowcy i ciekawie realizowane przedmioty (sporo praktyki, praca w zespołach, przygotowywanie projektów). To jest to, o co mi chodziło.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Janusz Szachowski
 • Janusz Szachowski
 • 21.07.2011 18:47

Jeśli kierować się zasadą: " od nadmiaru wiedzy głowa nie boli", to każda forma jej poszerzania byłaby uzasadniona. / inna sprawa to wartość merytoryczna takich studiów i wciskanej na nich wiedzy/. A co z tego w praktyce? Oto wypowiedź jednego z właścicieli niemałej firmy, o pracę w której zabiegałem w rozmowie kwalifikacyjnej, przedstawiając swoje osiągnięcia na polu wykształcenia: " Proszę pana. Co mi pan tu z jakimiś dyplomami i tytułami wypalasz. Powiedz pan; masz pan uprawnienia do kierowania wózkiem akumulatorowym lub widłowym?" A sprawa dotyczyła stanowiska Szefa Działu Utrzymania Ruchu. Póki co, zostałem ochroniarzem / po ukończeniu kursu kwalifikacyjnego, oczywiście/ . I nie dlatego, że jestem dupowaty.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.