„Isia” przegrała z Czakwetadze

Agnieszka Radwańska zakończyła swój udział w turnieju WTA w Rzymie na trzeciej rundzie. Polka, która w turnieju głównym była rozstawiona z numerem 12, przegrała z turniejową szóstką, Anną Czakwetadze 1-2 (4:6, 6:1, 1:6).

Oficjalne logo turnieju WTA - Internazionali BNL d'Italia. / Fot. http://www.internazionalibnlditalia.itW pierwszym secie obydwie zawodniczki miały duże problemy z utrzymaniem własnego podania, ale ostatecznie Rosjanka zachowała więcej zimnej krwi i wygrała tę partię do czterech, wykorzystując drugą piłkę setową.

Kolejna partia świetnie rozpoczęła się dla Polki, która szybko wyszła na prowadzenie 2:0, ale wkrótce, po raz czwarty w tym spotkaniu, została przełamana przez Czakwetadze. Radwańska nie przejęła się zbytnio takim obrotem sprawy i rozstrzygnęła na swoją korzyść trzy kolejne gemy, obejmując prowadzenie 5:1. Dwudziestolatka z Moskwy popełniła w tej fazie meczu aż cztery podwójne błędy serwisowe, co dało wysokie prowadzenie naszej tenisistce. Gem lacostowski, siódmy, również padł łupem coraz lepiej grającej Polki i zrobiło się jeden do jednego w setach.

W trzeciej, decydującej partii, wyrównana walka trwała do stanu 1:1. Później grała już tylko rosyjska tenisistka, która rozstrzygnęła na swoją korzyść pięć kolejnych gemów, wygrywając całe zawody 2:1. W ostatniej odsłonie spotkania Radwańska popełniła zbyt wiele niewymuszonych błędów oraz grała na niskim procencie skuteczności pierwszego serwisu. Cały mecz trwał godzinę i 46 minut.

Pozostałe wyniki trzeciej rundy

(2) Maria Szarapowa (Rosja) - Caroline Wozniacki (Dania) 2-0 (6:4, 7:6)
(Q) Alize Cornet (Francja) - (3) Svietłana Kuzniecowa (Rosja) 2-0 (6:2, 6-4)
(4) Jelena Jankovic (Serbia) - Maria Kirilenko (Rosja) 2-0 (6:1, 6:1)
(5) Serena Williams (USA) - (WC) Sara Errani (Włochy) 2-0 (6:4, 6:3)
(9) Patty Schnyder (Szwajcaria) - (8) Marion Bartoli (Francja) 2-1 (4:6, 6:4, 7:6)
(Q) Cwetana Pironkowa (Bułgaria) - (WC) Wiktoria Azarenka (Białoruś) 1-0 krecz Azarenki z powodu kontuzji lewego kolana (6:2, 1:0)
(7) Venus Williams (USA) - (10) Wiera Zwonariowa (Rosja) 2-0 (7:5, 6:2)