„Isia” za burtą WTA w Dubaju

Agnieszka Radwańska zakończyła swój udział w turnieju WTA w Dubaju (z pulą nagród 1,5 miliona dolarów) na pierwszej rundzie. Polka, która do turnieju głównego musiała przebijać przez kwalifikacje, przegrała z turniejową szóstką,

Logo turnieju WTA, Barclays Dubai Tennis Championships. / Fot. http://www.dubaitennischampionships.comPierwsza partia zdecydowanie należała do Czakwetadze, która bez większych problemów dwukrotnie przełamała serwis Polki i wygrała tego seta do dwóch. W kolejnej odsłonie spotkania, obraz gry zmienił się diametralnie. Radwańska urozmaiciła nieco swój serwis, szybko wyszła na prowadzenie 3:0 i nie oddała go już do końca, a jej przeciwniczka, która popełniła aż pięć podwójnych błędów serwisowych, zdołała ugrać jedynie dwa gemy. W trzecim, decydującym secie, wyrównana walka trwała do stanu 2:2. W piątym gemie Rosjanka przełamała naszą zawodniczkę, utrzymała swoje podanie i wyszła na prowadzenie 4:2. Gem „lacostowski” również padł łupem 20-latki z Moskwy, ale popularna „Isia” pokazała charakter i szybko odrobiła stratę jednego przełamania, a następnie utrzymała swój serwis, doprowadzając do stanu 4:5. Jednak rosyjska tenisistka mając w zapasie jeszcze jeden break i swój własny serwis, zakończyła pojedynek w dziesiątym gemie, wykorzystując pierwszą piłkę meczową.

Starsza z sióstr Radwańskich wystąpi jeszcze w parze ze Słowaczką Janette Husarovą w deblu, a ich przeciwniczkami będą Rosjanki: Wiera Duszewina i Jelena Lichowcewa.